Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Been there, done that (Една победа на секоја можна патека)
(Раритетна придобивка: 1 од 68084 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Rastislav PadysakRookie - 24Сезона 71, Трка 11, R-108Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Arshad JilaniRetiredСезона 66, Трка 3, R-102Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rodrigo Luiz CamposRetiredСезона 65, Трка 7, R-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nikolay BorzenkovPro - 12Сезона 64, Трка 3, P-13Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Martin RennitRookie - 22Сезона 61, Трка 5, R-26Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joan CentellasPro - 7Сезона 46, Трка 2, R-178Starting grid  |  Race replay  |  Race summary