Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Amateur god (Победа на сите трки во сезоната во било Аматер групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 41844.6 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Paulo SoaresAmateur - 66Сезона 73, Трка 17, A-61Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jason ClaydonAmateur - 9Сезона 72, Трка 17, A-25Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Antonio GattulliPro - 18Сезона 71, Трка 17, A-84Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergei GordovPro - 6Сезона 67, Трка 17, A-7Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mark EadiePro - 4Сезона 63, Трка 17, A-53Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alex TkachenkoMaster - 5Сезона 62, Трка 17, A-45Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 José SilvaRetiredСезона 54, Трка 17, A-117Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Danny BaylissRetiredСезона 43, Трка 17, A-84Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rushan IbnievRetiredСезона 42, Трка 17, A-17Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mauro PardiRetiredСезона 17, Трка 17, A-51Starting grid  |  Race replay  |  Race summary