Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувачи за Untouchable Master (Победа на 9 трки од сезоната во Мастер групата)
(Раритетна придобивка: 1 од 9860.49 менаџери ја отвориле оваа придобивка)
 
Име на менаџер Група Постигна Race data, replay and results
 Jean-marc BoissinotEliteСезона 76, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joachim RangEliteСезона 74, Трка 12, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Fabien MassardAmateur - 38Сезона 71, Трка 17, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrea Squizzato1EliteСезона 68, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rui SilvaRetiredСезона 63, Трка 12, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavel BuhharinRetiredСезона 54, Трка 16, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksey OdegovPro - 1Сезона 53, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nuno VicentePro - 12Сезона 52, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Nick TsagarakisMaster - 5Сезона 52, Трка 13, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Vladimir DanilinRetiredСезона 50, Трка 15, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rodrigo VelascoAmateur - 34Сезона 49, Трка 16, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Dmitry ShevelMaster - 2Сезона 49, Трка 11, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pavlin TzvetanovRetiredСезона 43, Трка 17, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Roman TurkinRetiredСезона 41, Трка 16, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Guy SmetsRetiredСезона 41, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Maria MaksimenkovaRetiredСезона 40, Трка 15, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek HajnrychRetiredСезона 39, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rafal CelejewskiMaster - 5Сезона 38, Трка 16, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Alexander IlyinRetiredСезона 38, Трка 12, M-5Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Mihail GolovanovMaster - 2Сезона 37, Трка 12, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christoph SeifriedsbergerPro - 2Сезона 36, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Toni SöyrinkiEliteСезона 35, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jose LopezRetiredСезона 35, Трка 15, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Edwin CarlierRetiredСезона 32, Трка 15, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Ioannis Dimitroglou4Pro - 22Сезона 31, Трка 16, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Pedro NazaréEliteСезона 30, Трка 15, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sergey LyogkyRetiredСезона 30, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Andrei KolesnikovichRetiredСезона 29, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Carlos VillacastinRetiredСезона 28, Трка 13, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Heidi Aareskoski2RetiredСезона 28, Трка 13, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Jimmy De RoyPro - 10Сезона 25, Трка 16, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KleinRetiredСезона 22, Трка 15, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Paul LynchRetiredСезона 20, Трка 17, M-3Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Justinas Smyšliajevas4RetiredСезона 20, Трка 12, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Sion FrancisRetiredСезона 19, Трка 17, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Wojciech UzikowskiAmateur - 27Сезона 19, Трка 13, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Rimantas Sagatas2EliteСезона 18, Трка 15, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Marek MarchewkaAmateur - 49Сезона 18, Трка 13, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Aleksej SutkinPro - 3Сезона 17, Трка 9, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 João Monteiro2RetiredСезона 16, Трка 16, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Anton KuznetsovRetiredСезона 15, Трка 14, M-4Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Christer AnderssonPro - 25Сезона 15, Трка 13, M-2Starting grid  |  Race replay  |  Race summary  
 Joana MonteiroRetiredСезона 14, Трка 12, M-1Starting grid  |  Race replay  |  Race summary