Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите достигнувања
 
Категорија Достигнување Победници Последен добитник
ОпштоNewbie
(Заврши една трка во поени)
108208Colton Hartline (R13)
Сезона 88, Трка 16
RookieRookie newbie
(Заврши една трка во Руки група во поени)
107489Colton Hartline (R13)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоPhoto shoot
(Заврши една трка на подиумот)
71287Hans Biesheuvel (R73)
Сезона 88, Трка 16
RookieRookie photo shoot
(Заврши една трка во Руки група на подиумот)
70638Hans Biesheuvel (R73)
Сезона 88, Трка 16
СпецијалноBetter than sex
(Се натпреварува најмлку еднаш како ГПРО поддржувач)
70172Stefano Verderio (P15)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоNo brakes
(Извози најбрз круг на трка во било која група)
62917Tom Solheim (R122)
Сезона 88, Трка 16
RookieNo brakes Rookie
(Извози најбрз круг на трка во Руки група)
60334Tom Solheim (R122)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоFirst taste
(Победа на една трка во било која група)
50237Luca Jürgen Bieging (R53)
Сезона 88, Трка 16
RookieFirst Rookie taste
(Победа на една трка во Руки група)
49271Luca Jürgen Bieging (R53)
Сезона 88, Трка 16
RookieMonster Rookie car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Руки групата)
45422Andrey Zhulikov (R90)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоWannabe
(Старт на една трка од пол-позицијата)
44993Bruno Facundo (R134)
Сезона 88, Трка 16
RookieRookie wannabe
(Старт на една трка во Руки група од пол-позицијата)
43549Bruno Facundo (R134)
Сезона 88, Трка 16
RookieAmateur hitchhiker
(Промоција во Аматер групата)
39526Anthony Allen (A9)
Сезона 87, Трка 17
AmateurAmateur newbie
(Заврши една трка во Аматер група во поени)
23095Rokas Ziogas (A26)
Сезона 88, Трка 16
ТимLoyalty
(Остана со еден тим најмалку 5 сезони)
17741Balázs Horváth (P12)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоMr. Whiting
(Победа на една трка која ја започна со погрешни гуми (за дожд или суво))
17618Mikkel Nielsen (R86)
Сезона 88, Трка 3
AmateurAmateur photo shoot
(Заврши една трка во Аматер група на подиумот)
16772Manni Andrea (A54)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоHattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка)
16757Tom Solheim (R122)
Сезона 88, Трка 16
ТимHero
(Освои најмногу поени за тимот во една сезона)
16333João Bosco (A13)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаTraveller
(Учествувај во трките на секоја достапна патека)
15397Greg Starke (R5)
Сезона 88, Трка 12
ОпштоDrama queen
(Победа на трката со претекнување во последниот круг)
14646Liam Delay (A6)
Сезона 88, Трка 16
RookieRookie champion
(Победи еден шампионат во Руки група)
14100David Garrido (A63)
Сезона 87, Трка 17
RookieKnockout Rookie
(Освои Куп во Руки група)
13955Nicholas Franco (R99)
Сезона 87, Трка 17
RookieRookie hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Руки група)
13823Tom Solheim (R122)
Сезона 88, Трка 16
AmateurNo brakes Amateur
(Извози најбрз круг на трка во Аматер група)
13587Alfredo Federico (A80)
Сезона 88, Трка 16
AmateurFirst Amateur taste
(Победа на една трка во Аматер група)
12793Sebastien Brettner (A11)
Сезона 88, Трка 16
RookieRookie blue flag wonder
(Ги премина за еден круг сите опоненти во Руки ранг)
11377Antonio Comparone (R141)
Сезона 88, Трка 16
AmateurPro hitchhiker
(Промоција во Про групата)
11103Tiago Gassen (P9)
Сезона 87, Трка 17
AmateurAmateur wannabe
(Старт на една трка во Аматер група од пол-позицијата)
10932Robertas Vienuolis (A46)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Yas Marina - Abu Dhabi
(Направи најбрзи круг во групата во Yas Marina круг)
10798Joshua Abbott (P24)
Сезона 88, Трка 15
ПатекаFavorite on Yas Marina - Abu Dhabi
(Победа на една трка во Yas Marina)
10652Christian Angus (R138)
Сезона 88, Трка 15
ПатекаShow starter on Yas Marina - Abu Dhabi
(Старт на една трка во Yas Marina од пол-позицијата)
10392Naira Correia (R99)
Сезона 88, Трка 15
ПатекаFavorite on Yeongam - South Korea
(Победа на една трка во Yeongam)
9801Rubén López Gómez (A50)
Сезона 85, Трка 4
ПатекаTouched perfection on Monte Carlo - Monaco
(Направи најбрзи круг во групата во Monte Carlo круг)
9798József Láng (A9)
Сезона 87, Трка 13
ПатекаTouched perfection on Yeongam - South Korea
(Направи најбрзи круг во групата во Yeongam круг)
9765Juan Hormigon (P5)
Сезона 85, Трка 4
ПатекаTouched perfection on Singapore - Singapore
(Направи најбрзи круг во групата во Singapore круг)
9720Jon Nusgart (A1)
Сезона 87, Трка 15
AmateurMonster Amateur car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Аматер групата)
9620Niels Bekkema (A59)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Fuji - Japan
(Направи најбрзи круг во групата во Fuji круг)
9523Stephane Langlois (R92)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаFavorite on Fuji - Japan
(Победа на една трка во Fuji)
9487Luca Jürgen Bieging (R53)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаFavorite on Singapore - Singapore
(Победа на една трка во Singapore)
9485Rico La Torre (R111)
Сезона 87, Трка 15
ОпштоOn the top
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во било која група)
9442Donatas Mickus (A65)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаFavorite on Monte Carlo - Monaco
(Победа на една трка во Monte Carlo)
9399Alberto Garces (R85)
Сезона 87, Трка 13
ПатекаShow starter on Yeongam - South Korea
(Старт на една трка во Yeongam од пол-позицијата)
9328Mat Max (Ret)
Сезона 85, Трка 4
ПатекаTouched perfection on Istanbul - Turkey
(Направи најбрзи круг во групата во Istanbul круг)
9283Ivan Roberti (A8)
Сезона 87, Трка 14
ПатекаShow starter on Monte Carlo - Monaco
(Старт на една трка во Monte Carlo од пол-позицијата)
9281Aniel Castañeda (R104)
Сезона 87, Трка 13
ПатекаFavorite on Istanbul - Turkey
(Победа на една трка во Istanbul)
9241Antonio Russo (R4)
Сезона 87, Трка 14
ПатекаShow starter on Singapore - Singapore
(Старт на една трка во Singapore од пол-позицијата)
9233Aniel Castañeda (R104)
Сезона 87, Трка 15
ПатекаShow starter on Fuji - Japan
(Старт на една трка во Fuji од пол-позицијата)
9222Jon Paredes (R140)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаFavorite on Suzuka - Japan
(Победа на една трка во Suzuka)
9182Konstantin Granovskiy (A53)
Сезона 86, Трка 12
ПатекаTouched perfection on Mexico City - Mexico
(Направи најбрзи круг во групата во Mexico City круг)
9168Attila Gore (P25)
Сезона 85, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Montreal - Canada
(Направи најбрзи круг во групата во Montreal круг)
9162Pavel Štengl (A11)
Сезона 88, Трка 1
ПатекаTouched perfection on Suzuka - Japan
(Направи најбрзи круг во групата во Suzuka круг)
9153Vittorio Soverina (R90)
Сезона 86, Трка 12
ПатекаTouched perfection on Sepang - Malaysia
(Направи најбрзи круг во групата во Sepang круг)
9134Oeste Berta (P15)
Сезона 86, Трка 15
ПатекаFavorite on Mexico City - Mexico
(Победа на една трка во Mexico City)
9102Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 8
ПатекаFavorite on Sepang - Malaysia
(Победа на една трка во Sepang)
9078Alessandro Evangelista (A37)
Сезона 86, Трка 15
ПатекаTouched perfection on Kyalami - South Africa
(Направи најбрзи круг во групата во Kyalami круг)
9040Roman Sobotka (P25)
Сезона 86, Трка 1
ПатекаShow starter on Istanbul - Turkey
(Старт на една трка во Istanbul од пол-позицијата)
8987Aniel Castañeda (R104)
Сезона 87, Трка 14
ПатекаShow starter on Suzuka - Japan
(Старт на една трка во Suzuka од пол-позицијата)
8973Yannick Morin (A1)
Сезона 86, Трка 12
ПатекаFavorite on Montreal - Canada
(Победа на една трка во Montreal)
8941Marcelo Nobre (R38)
Сезона 88, Трка 1
ПатекаShow starter on Mexico City - Mexico
(Старт на една трка во Mexico City од пол-позицијата)
8931Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 8
ПатекаFavorite on Kyalami - South Africa
(Победа на една трка во Kyalami)
8885Aurelio Riccardi (Ret)
Сезона 86, Трка 1
ПатекаShow starter on Montreal - Canada
(Старт на една трка во Montreal од пол-позицијата)
8726Steven Schroeders (R62)
Сезона 88, Трка 1
ПатекаShow starter on Sepang - Malaysia
(Старт на една трка во Sepang од пол-позицијата)
8712Matteo Ravasi (A47)
Сезона 86, Трка 15
ПатекаTouched perfection on Sakhir - Bahrain
(Направи најбрзи круг во групата во Sakhir круг)
8681Nacho Hermo (P1)
Сезона 86, Трка 11
ПатекаShow starter on Kyalami - South Africa
(Старт на една трка во Kyalami од пол-позицијата)
8668Test Poll (R86)
Сезона 86, Трка 1
ПатекаFavorite on Sakhir - Bahrain
(Победа на една трка во Sakhir)
8554Konstantin Granovskiy (A53)
Сезона 86, Трка 11
ПатекаShow starter on Sakhir - Bahrain
(Старт на една трка во Sakhir од пол-позицијата)
8410Konstantin Granovskiy (A53)
Сезона 86, Трка 11
RookieTop Rookie
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Руки групата)
8360Donatas Mickus (A65)
Сезона 87, Трка 17
ProPro newbie
(Заврши една трка во Про група во поени)
8320Igor Gutierrez (P2)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Shanghai - China
(Направи најбрзи круг во групата во Shanghai круг)
8231Bruno Ourives (P19)
Сезона 87, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Hungaroring - Hungary
(Направи најбрзи круг во групата во Hungaroring круг)
8221Flavio Curatola (A44)
Сезона 88, Трка 13
ПатекаFavorite on Shanghai - China
(Победа на една трка во Shanghai)
8140Marina Cariola (R28)
Сезона 87, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Zolder - Belgium
(Направи најбрзи круг во групата во Zolder круг)
8118Vitalij Petrov (A60)
Сезона 87, Трка 4
ПатекаTouched perfection on Adelaide - Australia
(Направи најбрзи круг во групата во Adelaide круг)
8112Artur Savelev (A6)
Сезона 88, Трка 4
ПатекаFavorite on Hungaroring - Hungary
(Победа на една трка во Hungaroring)
8101Menios Zagori (R37)
Сезона 88, Трка 13
ПатекаTouched perfection on Silverstone - United Kingdom
(Направи најбрзи круг во групата во Silverstone круг)
8019Marcin Janda (A13)
Сезона 88, Трка 5
ПатекаFavorite on Zolder - Belgium
(Победа на една трка во Zolder)
7977Alan Hayes (A24)
Сезона 87, Трка 4
ПатекаFavorite on Adelaide - Australia
(Победа на една трка во Adelaide)
7950Marcelo Nobre (R38)
Сезона 88, Трка 4
ПатекаFavorite on Silverstone - United Kingdom
(Победа на една трка во Silverstone)
7924Menios Zagori (R37)
Сезона 88, Трка 5
ПатекаTouched perfection on Buenos Aires - Argentina
(Направи најбрзи круг во групата во Buenos Aires круг)
7913Andy Arends (P22)
Сезона 87, Трка 8
ПатекаShow starter on Hungaroring - Hungary
(Старт на една трка во Hungaroring од пол-позицијата)
7895Ortega Melillo (R47)
Сезона 88, Трка 13
ПатекаShow starter on Shanghai - China
(Старт на една трка во Shanghai од пол-позицијата)
7887Eric Kenney (A61)
Сезона 87, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Brasilia - Brazil
(Направи најбрзи круг во групата во Brasilia круг)
7823Juliette Dominé (P25)
Сезона 87, Трка 9
ПатекаTouched perfection on Melbourne - Australia
(Направи најбрзи круг во групата во Melbourne круг)
7787Ayman Daher (M3)
Сезона 86, Трка 17
ПатекаFavorite on Brasilia - Brazil
(Победа на една трка во Brasilia)
7780Fermin Alderguer (Ret)
Сезона 87, Трка 9
ПатекаTouched perfection on New Delhi - India
(Направи најбрзи круг во групата во New Delhi круг)
7779Jose Lledo (A54)
Сезона 86, Трка 14
ПатекаShow starter on Zolder - Belgium
(Старт на една трка во Zolder од пол-позицијата)
7769Marcelo Amaru (Ret)
Сезона 87, Трка 4
ПатекаShow starter on Adelaide - Australia
(Старт на една трка во Adelaide од пол-позицијата)
7736Ali Nar (R121)
Сезона 88, Трка 4
ПатекаFavorite on New Delhi - India
(Победа на една трка во New Delhi)
7716Jörn Von Wendt (A77)
Сезона 86, Трка 14
ПатекаFavorite on Melbourne - Australia
(Победа на една трка во Melbourne)
7683Jörn Von Wendt (A77)
Сезона 86, Трка 17
ПатекаShow starter on Silverstone - United Kingdom
(Старт на една трка во Silverstone од пол-позицијата)
7655Giulio Moro (R16)
Сезона 88, Трка 5
ПатекаFavorite on Buenos Aires - Argentina
(Победа на една трка во Buenos Aires)
7641Alan Hayes (A24)
Сезона 87, Трка 8
ПатекаShow starter on Brasilia - Brazil
(Старт на една трка во Brasilia од пол-позицијата)
7592Rico La Torre (R111)
Сезона 87, Трка 9
ПатекаShow starter on Buenos Aires - Argentina
(Старт на една трка во Buenos Aires од пол-позицијата)
7541Mike Hock (R144)
Сезона 87, Трка 8
ПатекаShow starter on Melbourne - Australia
(Старт на една трка во Melbourne од пол-позицијата)
7468Jörn Von Wendt (A77)
Сезона 86, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Paul Ricard - France
(Направи најбрзи круг во групата во Paul Ricard круг)
7455Zsolt Varga (A3)
Сезона 88, Трка 11
ПатекаTouched perfection on Monza - Italy
(Направи најбрзи круг во групата во Monza круг)
7367Pierluigi Papalia (A15)
Сезона 83, Трка 13
ПатекаFavorite on Monza - Italy
(Победа на една трка во Monza)
7331Steven Death (R17)
Сезона 83, Трка 13
ПатекаTouched perfection on Anderstorp - Sweden
(Направи најбрзи круг во групата во Anderstorp круг)
7301John Def (P7)
Сезона 85, Трка 15
ПатекаFavorite on Paul Ricard - France
(Победа на една трка во Paul Ricard)
7295Eugen Arnold (R148)
Сезона 88, Трка 11
ПатекаShow starter on New Delhi - India
(Старт на една трка во New Delhi од пол-позицијата)
7264Matteo Gennari (A66)
Сезона 86, Трка 14
ПатекаFavorite on Anderstorp - Sweden
(Победа на една трка во Anderstorp)
7230Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 15
ПатекаShow starter on Paul Ricard - France
(Старт на една трка во Paul Ricard од пол-позицијата)
7186Viks Eron (R77)
Сезона 88, Трка 11
ПатекаTouched perfection on Irungattukottai - India
(Направи најбрзи круг во групата во Irungattukottai круг)
7164Viviane Pokowicks (Ret)
Сезона 85, Трка 2
ПатекаShow starter on Monza - Italy
(Старт на една трка во Monza од пол-позицијата)
7142Víctor Antoni (A69)
Сезона 83, Трка 13
ПатекаFavorite on Irungattukottai - India
(Победа на една трка во Irungattukottai)
7063Niko Šarkezi (Ret)
Сезона 85, Трка 2
ПатекаShow starter on Anderstorp - Sweden
(Старт на една трка во Anderstorp од пол-позицијата)
7052Krzysztof Szymański (P3)
Сезона 85, Трка 15
ПатекаTouched perfection on Ahvenisto - Finland
(Направи најбрзи круг во групата во Ahvenisto круг)
7042Kurt Lambrette (R94)
Сезона 87, Трка 6
ПатекаFavorite on Valencia - Spain
(Победа на една трка во Valencia)
7012Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Valencia - Spain
(Направи најбрзи круг во групата во Valencia круг)
7008Markus Zrim (A65)
Сезона 85, Трка 16
RookieRookie executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Руки група)
6956Migs Potente (R63)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Brands Hatch - United Kingdom
(Направи најбрзи круг во групата во Brands Hatch круг)
6951Marcos Paulo (Ret)
Сезона 86, Трка 8
ПатекаFavorite on Ahvenisto - Finland
(Победа на една трка во Ahvenisto)
6928Aniel Castañeda (R104)
Сезона 87, Трка 6
ПатекаShow starter on Irungattukottai - India
(Старт на една трка во Irungattukottai од пол-позицијата)
6862Dominik Poruś (Ret)
Сезона 85, Трка 2
ПатекаShow starter on Valencia - Spain
(Старт на една трка во Valencia од пол-позицијата)
6851Krzysztof Szymański (P3)
Сезона 85, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Interlagos - Brazil
(Направи најбрзи круг во групата во Interlagos круг)
6847Jürgen Pflug (R96)
Сезона 88, Трка 2
ПатекаFavorite on Portimao - Portugal
(Победа на една трка во Portimao)
6819Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 13
ПатекаFavorite on Brands Hatch - United Kingdom
(Победа на една трка во Brands Hatch)
6798Vidas Mickus (Ret)
Сезона 86, Трка 8
ПатекаShow starter on Ahvenisto - Finland
(Старт на една трка во Ahvenisto од пол-позицијата)
6780Joe Carter (A11)
Сезона 87, Трка 6
ПатекаShow starter on Brands Hatch - United Kingdom
(Старт на една трка во Brands Hatch од пол-позицијата)
6753Konstantin Granovskiy (A53)
Сезона 86, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Portimao - Portugal
(Направи најбрзи круг во групата во Portimao круг)
6741Fabio Cavallini (A32)
Сезона 85, Трка 13
ПатекаTouched perfection on Poznan - Poland
(Направи најбрзи круг во групата во Poznan круг)
6705Christopher Moraes (A77)
Сезона 87, Трка 1
ПатекаFavorite on Interlagos - Brazil
(Победа на една трка во Interlagos)
6689Marcelo Nobre (R38)
Сезона 88, Трка 2
ПатекаFavorite on Spa - Belgium
(Победа на една трка во Spa)
6674Mathias Meyer (R35)
Сезона 83, Трка 9
ПатекаTouched perfection on Estoril - Portugal
(Направи најбрзи круг во групата во Estoril круг)
6674Jerry Van De Bunt (P21)
Сезона 87, Трка 10
СпецијалноAddict
(Нема пропуштено трка во 10 полни последователни сезони)
6664Thiago Bento (P13)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Spa - Belgium
(Направи најбрзи круг во групата во Spa круг)
6662William Duff (A5)
Сезона 83, Трка 9
ПатекаFavorite on Poznan - Poland
(Победа на една трка во Poznan)
6630Gordon Williams (Ret)
Сезона 87, Трка 1
ПатекаShow starter on Portimao - Portugal
(Старт на една трка во Portimao од пол-позицијата)
6616Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 13
ПатекаFavorite on Oesterreichring - Austria
(Победа на една трка во Oesterreichring)
6596Matteo Gennari (A66)
Сезона 86, Трка 10
ПатекаTouched perfection on Oesterreichring - Austria
(Направи најбрзи круг во групата во Oesterreichring круг)
6591Carlos Jimenez (M1)
Сезона 86, Трка 10
ПатекаShow starter on Interlagos - Brazil
(Старт на една трка во Interlagos од пол-позицијата)
6554Papudo Papanasca (R53)
Сезона 88, Трка 2
ПатекаFavorite on Estoril - Portugal
(Победа на една трка во Estoril)
6526Marcus Jones (A36)
Сезона 87, Трка 10
ПатекаTouched perfection on Laguna Seca - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Laguna Seca круг)
6494Jorge Gallo (A9)
Сезона 88, Трка 3
ПатекаShow starter on Spa - Belgium
(Старт на една трка во Spa од пол-позицијата)
6477Aurora Villarreal García (Ret)
Сезона 83, Трка 9
ПатекаShow starter on Poznan - Poland
(Старт на една трка во Poznan од пол-позицијата)
6468Роман Гнынюк (Ret)
Сезона 87, Трка 1
ПатекаTouched perfection on Imola - San Marino
(Направи најбрзи круг во групата во Imola круг)
6461Tony Dud (A1)
Сезона 87, Трка 3
ПатекаShow starter on Oesterreichring - Austria
(Старт на една трка во Oesterreichring од пол-позицијата)
6444Konstantin Granovskiy (A53)
Сезона 86, Трка 10
ПатекаShow starter on Estoril - Portugal
(Старт на една трка во Estoril од пол-позицијата)
6426Aniel Castañeda (R104)
Сезона 87, Трка 10
ОпштоReliability expert
(Ги комплетираше сите 17 трки во сезоната без ниеден технички проблем или дисквалификација)
6397Victor Garcia (R108)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Brno - Czech Republic
(Направи најбрзи круг во групата во Brno круг)
6395Gersen Moreira (P11)
Сезона 87, Трка 12
ПатекаFavorite on Laguna Seca - United States
(Победа на една трка во Laguna Seca)
6383Mikkel Nielsen (R86)
Сезона 88, Трка 3
ПатекаFavorite on Imola - San Marino
(Победа на една трка во Imola)
6358Gordon Williams (Ret)
Сезона 87, Трка 3
ПатекаFavorite on Brno - Czech Republic
(Победа на една трка во Brno)
6319Alan Hayes (A24)
Сезона 87, Трка 12
ПатекаTouched perfection on Magny Cours - France
(Направи најбрзи круг во групата во Magny Cours круг)
6255Mark Iverson (P23)
Сезона 86, Трка 6
ПатекаShow starter on Laguna Seca - United States
(Старт на една трка во Laguna Seca од пол-позицијата)
6247Ali Nar (R121)
Сезона 88, Трка 3
ПатекаShow starter on Imola - San Marino
(Старт на една трка во Imola од пол-позицијата)
6231John Randal (Ret)
Сезона 87, Трка 3
ПатекаShow starter on Brno - Czech Republic
(Старт на една трка во Brno од пол-позицијата)
6199Aniel Castañeda (R104)
Сезона 87, Трка 12
ПатекаFavorite on Magny Cours - France
(Победа на една трка во Magny Cours)
6104Leonardo Debrito (Ret)
Сезона 86, Трка 6
ПатекаTouched perfection on Nurburgring - Germany
(Направи најбрзи круг во групата во Nurburgring круг)
6092Raul Souza (M3)
Сезона 86, Трка 7
ProPro photo shoot
(Заврши една трка во Про група на подиумот)
6087Pablo Mansilla (P25)
Сезона 88, Трка 15
ПатекаFavorite on Mugello - Italy
(Победа на една трка во Mugello)
6080Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 11
ПатекаTouched perfection on Mugello - Italy
(Направи најбрзи круг во групата во Mugello круг)
6049Wilson Fernandes Júnior (P25)
Сезона 85, Трка 11
ПатекаShow starter on Magny Cours - France
(Старт на една трка во Magny Cours од пол-позицијата)
6045Leonardo Debrito (Ret)
Сезона 86, Трка 6
ПатекаFavorite on Nurburgring - Germany
(Победа на една трка во Nurburgring)
5997Perparim Pepi (Ret)
Сезона 86, Трка 7
ПатекаFavorite on Austin - United States
(Победа на една трка во Austin)
5937Dmitry Skachkov (Ret)
Сезона 86, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Austin - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Austin круг)
5905Marco Ranghetti (P25)
Сезона 86, Трка 3
ПатекаShow starter on Nurburgring - Germany
(Старт на една трка во Nurburgring од пол-позицијата)
5898Gordon Freeman (A74)
Сезона 86, Трка 7
ПатекаShow starter on Mugello - Italy
(Старт на една трка во Mugello од пол-позицијата)
5890Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 11
AmateurAmateur hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Аматер група)
5864Yakup Paçacı (A34)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Kaunas - Lithuania
(Направи најбрзи круг во групата во Kaunas круг)
5824Antonio Simón (Ret)
Сезона 86, Трка 5
ОпштоUntouchable
(Победа на 9 трки од сезоната во било која група)
5781Alfredo Fraga (R150)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаFavorite on Kaunas - Lithuania
(Победа на една трка во Kaunas)
5753Matteo Gennari (A66)
Сезона 86, Трка 5
ПатекаShow starter on Austin - United States
(Старт на една трка во Austin од пол-позицијата)
5753Asafe Assis (Ret)
Сезона 86, Трка 3
ПатекаTouched perfection on Barcelona - Spain
(Направи најбрзи круг во групата во Barcelona круг)
5725Lazar Petkovic (M1)
Сезона 87, Трка 11
ПатекаShow starter on Kaunas - Lithuania
(Старт на една трка во Kaunas од пол-позицијата)
5644Leonardo Debrito (Ret)
Сезона 86, Трка 5
ПатекаTouched perfection on Hockenheim - Germany
(Направи најбрзи круг во групата во Hockenheim круг)
5632Daniel Mejia (A26)
Сезона 87, Трка 5
ПатекаTouched perfection on Zandvoort - Netherlands
(Направи најбрзи круг во групата во Zandvoort круг)
5561Grégoire Genouville (Ret)
Сезона 83, Трка 11
ПатекаFavorite on Barcelona - Spain
(Победа на една трка во Barcelona)
5545Yrjö Puljujärvi (A2)
Сезона 87, Трка 11
ПатекаFavorite on Hockenheim - Germany
(Победа на една трка во Hockenheim)
5523Alan Hayes (A24)
Сезона 87, Трка 5
ПатекаShow starter on Barcelona - Spain
(Старт на една трка во Barcelona од пол-позицијата)
5504Aniel Castañeda (R104)
Сезона 87, Трка 11
ПатекаFavorite on A1-Ring - Austria
(Победа на една трка во A1-Ring)
5500Jon Paredes (R140)
Сезона 88, Трка 7
ПатекаFavorite on Zandvoort - Netherlands
(Победа на една трка во Zandvoort)
5482Robert Fasbinder (P21)
Сезона 83, Трка 11
ПатекаTouched perfection on A1-Ring - Austria
(Направи најбрзи круг во групата во A1-Ring круг)
5471Jürgen Pflug (R96)
Сезона 88, Трка 7
ПатекаTouched perfection on Serres - Greece
(Направи најбрзи круг во групата во Serres круг)
5454Péter Bernau (A5)
Сезона 87, Трка 2
ПатекаShow starter on Hockenheim - Germany
(Старт на една трка во Hockenheim од пол-позицијата)
5410Mark Meijs (R104)
Сезона 87, Трка 5
ПатекаFavorite on Serres - Greece
(Победа на една трка во Serres)
5409Nicklas Bülow (Ret)
Сезона 87, Трка 2
ПатекаShow starter on A1-Ring - Austria
(Старт на една трка во A1-Ring од пол-позицијата)
5408Jon Paredes (R140)
Сезона 88, Трка 7
ПатекаFavorite on Sochi - Russian Federation
(Победа на една трка во Sochi)
5386Matteo Gennari (A66)
Сезона 86, Трка 16
ПатекаShow starter on Zandvoort - Netherlands
(Старт на една трка во Zandvoort од пол-позицијата)
5378Víctor Antoni (A69)
Сезона 83, Трка 11
ПатекаShow starter on Serres - Greece
(Старт на една трка во Serres од пол-позицијата)
5330Joe Carter (A11)
Сезона 87, Трка 2
ПатекаTouched perfection on Sochi - Russian Federation
(Направи најбрзи круг во групата во Sochi круг)
5320Ayman Daher (M3)
Сезона 86, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Bucharest Ring - Romania
(Направи најбрзи круг во групата во Bucharest Ring круг)
5310Struan Bewsey (P21)
Сезона 85, Трка 12
ПатекаFavorite on Bucharest Ring - Romania
(Победа на една трка во Bucharest Ring)
5256Groubik Tartampion (Ret)
Сезона 85, Трка 12
ПатекаShow starter on Sochi - Russian Federation
(Старт на една трка во Sochi од пол-позицијата)
5202Yannick Morin (A1)
Сезона 86, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Indianapolis - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Indianapolis круг)
5160Tom Singer (Ret)
Сезона 83, Трка 3
ПатекаShow starter on Bucharest Ring - Romania
(Старт на една трка во Bucharest Ring од пол-позицијата)
5149Muhammad Arudjiev (Ret)
Сезона 85, Трка 12
ПатекаFavorite on Indianapolis - United States
(Победа на една трка во Indianapolis)
5050Mathias Meyer (R35)
Сезона 83, Трка 3
ПатекаShow starter on Indianapolis - United States
(Старт на една трка во Indianapolis од пол-позицијата)
5046Diego Sánchez (Ret)
Сезона 83, Трка 3
ПатекаFavorite on Slovakiaring - Slovakia
(Победа на една трка во Slovakiaring)
5024Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Slovakiaring - Slovakia
(Направи најбрзи круг во групата во Slovakiaring круг)
4989Agustín Avalis (A52)
Сезона 85, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Fiorano - Italy
(Направи најбрзи круг во групата во Fiorano круг)
4952Patrik Frank (A41)
Сезона 88, Трка 10
ОпштоGrand Chelem
(Полпозиција, најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка)
4943Migs Potente (R63)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаFavorite on Fiorano - Italy
(Победа на една трка во Fiorano)
4876Ricardo Carrapiço (R89)
Сезона 88, Трка 10
ПатекаShow starter on Slovakiaring - Slovakia
(Старт на една трка во Slovakiaring од пол-позицијата)
4863Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Jerez - Spain
(Направи најбрзи круг во групата во Jerez круг)
4793Guanting Wei (A41)
Сезона 88, Трка 6
ПатекаShow starter on Fiorano - Italy
(Старт на една трка во Fiorano од пол-позицијата)
4784Menios Zagori (R37)
Сезона 88, Трка 10
ProNo brakes Pro
(Извози најбрз круг на трка во Про група)
4741Juan Martin (P13)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаFavorite on Jerez - Spain
(Победа на една трка во Jerez)
4691Jon Paredes (R140)
Сезона 88, Трка 6
RookieUntouchable Rookie
(Победа на 9 трки од сезоната во Руки групата)
4676Alfredo Fraga (R150)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаTouched perfection on Indianapolis Oval - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Indianapolis Oval круг)
4676Fabio Pereira (M3)
Сезона 85, Трка 6
ПатекаFavorite on Rafaela Oval - Argentina
(Победа на една трка во Rafaela Oval)
4653Mare Koc (Ret)
Сезона 86, Трка 2
ПатекаShow starter on Jerez - Spain
(Старт на една трка во Jerez од пол-позицијата)
4650Ricardo Carrapiço (R89)
Сезона 88, Трка 6
ПатекаShow starter on Rafaela Oval - Argentina
(Старт на една трка во Rafaela Oval од пол-позицијата)
4638Wes Dejarnette (Ret)
Сезона 86, Трка 2
AmateurKnockout Amateur
(Освои Куп во Аматер група)
4624Diego Abreu (P15)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаTouched perfection on Rafaela Oval - Argentina
(Направи најбрзи круг во групата во Rafaela Oval круг)
4619Raul Souza (M3)
Сезона 86, Трка 2
ПатекаShow starter on Indianapolis Oval - United States
(Старт на една трка во Indianapolis Oval од пол-позицијата)
4612Andres Nub (Ret)
Сезона 85, Трка 6
AmateurAmateur champion
(Победи еден шампионат во Аматер група)
4605Igor Gutierrez (P2)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаFavorite on Indianapolis Oval - United States
(Победа на една трка во Indianapolis Oval)
4557Freddy Blue (Ret)
Сезона 85, Трка 6
ProFirst Pro taste
(Победа на една трка во Про група)
4309François Parmentier (P8)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоWeatherman
(Победа на една трка завршувајќи ја со погрешни гуми (за дожд или суво))
4216Joel Alejandro Kaufman (A23)
Сезона 87, Трка 15
ПатекаFavorite on Baku City - Azerbaijan
(Победа на една трка во Baku City)
4107Veno Demo (R18)
Сезона 88, Трка 14
ПатекаTouched perfection on Baku City - Azerbaijan
(Направи најбрзи круг во групата во Baku City круг)
4073Steven Lowrey (A45)
Сезона 88, Трка 14
RookieBerserk Rookie
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Руки групата)
4017Christian Angus (R138)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаShow starter on Baku City - Azerbaijan
(Старт на една трка во Baku City од пол-позицијата)
3999Ortega Melillo (R47)
Сезона 88, Трка 14
ПатекаFavorite on Bremgarten - Switzerland
(Победа на една трка во Bremgarten)
3852Jurgen Cloud (R144)
Сезона 88, Трка 8
ПатекаTouched perfection on Bremgarten - Switzerland
(Направи најбрзи круг во групата во Bremgarten круг)
3832Edvinas Račkys (A4)
Сезона 88, Трка 8
ProPro wannabe
(Старт на една трка во Про група од пол-позицијата)
3788Matías Fassi (P8)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаShow starter on Bremgarten - Switzerland
(Старт на една трка во Bremgarten од пол-позицијата)
3786Marcelo Nobre (R38)
Сезона 88, Трка 8
ProMonster Pro car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Про групата)
3746Xavier Prett (P2)
Сезона 88, Трка 15
ТимEndurance team mate
(Најбрзиот менаџер ако сезоната беше една голема трка во која се натпреваруваат само 10 менаџери)
3613Barbara Lee (P1)
Сезона 87, Трка 17
RookieRookie storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Руки група)
3497Daniel Dourado (R25)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаFavorite on Grobnik - Croatia
(Победа на една трка во Grobnik)
3387Veno Demo (R18)
Сезона 88, Трка 9
ПатекаTouched perfection on Grobnik - Croatia
(Направи најбрзи круг во групата во Grobnik круг)
3375Asyraf Ramli (A39)
Сезона 88, Трка 9
ПатекаShow starter on Grobnik - Croatia
(Старт на една трка во Grobnik од пол-позицијата)
3313Jon Paredes (R140)
Сезона 88, Трка 9
RookieRookie Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Руки)
3234Migs Potente (R63)
Сезона 88, Трка 16
AmateurAmateur blue flag wonder
(Ги премина сите опоненти за еден круг во Аматерски ранг)
2969Trevor Page (A43)
Сезона 88, Трка 13
ProMaster hitchhiker
(Промоција во Мастер групата)
2880Justinas Bublys (M5)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаFavorite on Jyllands-Ringen - Denmark
(Победа на една трка во Jyllands-Ringen)
2781Iker Doral (R11)
Сезона 88, Трка 12
ПатекаTouched perfection on Jyllands-Ringen - Denmark
(Направи најбрзи круг во групата во Jyllands-Ringen круг)
2740Ramón López (A2)
Сезона 88, Трка 12
ПатекаShow starter on Jyllands-Ringen - Denmark
(Старт на една трка во Jyllands-Ringen од пол-позицијата)
2712Ortega Melillo (R47)
Сезона 88, Трка 12
ОпштоSalesman
(Учествуво во една трка со 5 активни спонзорски договори)
2699Nuno Sousa (A22)
Сезона 88, Трка 15
AmateurAmateur executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Аматер група)
2605Lukasz Szymanski (A63)
Сезона 88, Трка 16
ПатекаFavorite on Avus - Germany
(Победа на една трка во Avus)
2276Brenda Iraola (A16)
Сезона 85, Трка 9
ПатекаTouched perfection on Avus - Germany
(Направи најбрзи круг во групата во Avus круг)
2270Quentin Levasseur (M1)
Сезона 85, Трка 9
ПатекаShow starter on Avus - Germany
(Старт на една трка во Avus од пол-позицијата)
2244Luka Pospiš (Ret)
Сезона 85, Трка 9
ОпштоAll over the place
(Заврши барем една трка со крајен пласман 1-40)
2228Pavel Torn (P14)
Сезона 88, Трка 15
MasterMaster newbie
(Заврши една трка во Мастер група во поени)
2200Justinas Bublys (M5)
Сезона 88, Трка 14
ОпштоTutorial master
(Комплетирани сите туторијали во играта)
2053Pablo Mencia (A76)
Сезона 88, Трка 17
ОпштоGiant killer
(Победа во нокаут купот, додека ја привршува сеоната со пласман понизок од првите 4)
2016Karen Ramos (P7)
Сезона 87, Трка 17
AmateurAmateur Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Аматери)
1830Jose Gonzalez (A66)
Сезона 88, Трка 16
ProPro hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Про група)
1742Andrea Casadei (P15)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоShepherd
(Успешно покани пријател на ГПРО кој се трка повеке од 51 трка)
1659Alexsander Tassev (A50)
Сезона 88, Трка 14
ОпштоJust don't scratch it
(Победи трка во Елите, Мастер или Про со 0 ризици на чиста патека)
1603Emmanuel Manfre (A5)
Сезона 88, Трка 15
AmateurTop Amateur
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Аматер групата)
1575Jerry Van De Bunt (P21)
Сезона 87, Трка 17
AmateurUntouchable Amateur
(Победа на 9 трки од сезоната во Аматер групата)
1556Stoycho Stoychev (A23)
Сезона 88, Трка 16
MasterMaster photo shoot
(Завршена една трка во Мастер групата на подиумот)
1553Romain Lebreton (M3)
Сезона 88, Трка 15
MasterNo brakes Master
(Извози најбрз круг на трка во Мастер група)
1277Romain Lebreton (M3)
Сезона 88, Трка 15
AmateurBerserk Amateur
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Аматер групата)
1268Jorge Gallo (A9)
Сезона 88, Трка 16
RookieRookie top pit crew
(Направи го најбрзиот пит стоп во сите групи на Руки)
1208Gabriel Squerlim (R104)
Сезона 88, Трка 16
ProKnockout Pro
(Освои Куп во Про група)
1184Antonios Giannakoudakis (M4)
Сезона 87, Трка 17
AmateurAmateur storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Аматер група)
1171Mike Kreisz (A17)
Сезона 88, Трка 16
ProPro champion
(Победи еден шампионат во Про група)
1160Herve Imbert (M1)
Сезона 87, Трка 17
MasterFirst Master taste
(Победа на една трка во Мастер група)
1068Aleksey Kondratenko (M2)
Сезона 88, Трка 16
RookieRookie fast racer
(Направи го најбрзиот круг во трка во сите групи на Руки)
982Ilmārs Līcītis (R54)
Сезона 88, Трка 13
MasterMaster wannabe
(Старт на една трка во Мастер група од пол-позицијата)
967Shaun Thornton (M4)
Сезона 88, Трка 14
ОпштоLucky smoker
(Победи трка во Елит, Мастер или Про дури имаш технички проблеми со болидот)
957Tom Hewer (P18)
Сезона 88, Трка 13
RookieRookie top racer
(Направи го најбрзото време на извозена трка во сите групи на Руки)
906Tomas Moura (R114)
Сезона 88, Трка 16
AmateurAmateur fast racer
(Направи го најбрзиот круг во трка во сите групи на Аматери)
882Simonas Andriulis (A62)
Сезона 88, Трка 12
AmateurAmateur top racer
(Направи го најбрзото време на извозена трка во сите групи на Аматери)
871Simonas Andriulis (A62)
Сезона 88, Трка 12
СпецијалноDino
(Учествува во 1000 трки)
867Diego Garcia (P8)
Сезона 88, Трка 16
ОпштоStanding tall
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во било која група)
864Tomi Valtanen (R149)
Сезона 87, Трка 17
ProPro fast racer
(Направи го најбрзиот круг во трка во сите групи на ГПРО)
818Andrew Merkel (P25)
Сезона 88, Трка 16
ProPro top racer
(Направи го најбрзото време на извозена трка во сите групи на Про)
784Arpi Horvath (P25)
Сезона 88, Трка 8
AmateurAmateur top qualifier
(Направи го најбрзото квалификациско време во сите групи на Аматер)
779Rafael Mantovani (A12)
Сезона 88, Трка 11
ОпштоLadder climber
(Комплетирај трка во секое ниво од играта)
722Olivier Baptista (E)
Сезона 88, Трка 1
RookieStanding tall Rookie
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Руки групата)
679Adam Wójcik (A36)
Сезона 87, Трка 17
ProPro top qualifier
(Направи го најбрзото квалификациско време во сите групи на Про)
674Alessandro Reda (P4)
Сезона 88, Трка 5
AmateurAmateur top pit crew
(Направи го најбрзиот пит стоп во сите групи на Аматери)
672Cristiano Freitas (A62)
Сезона 88, Трка 16
ТимFavorite team
(Тим со најголем број на поени на една трка)
668Gino Zernani (P15)
Сезона 88, Трка 8
MasterElite hitchhiker
(Промоција во Елит групата)
656Julio Asencio (E)
Сезона 87, Трка 17
RookieRookie top qualifier
(Направи го најбрзото квалификациско време во сите групи на Руки)
649Deno Pruuli (R17)
Сезона 88, Трка 11
MasterMonster Master car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Мастер групата)
642Vinicio Souza (M4)
Сезона 88, Трка 15
MasterMaster fast racer
(Направи го најбрзиот круг во трки во сите групи на Мастер)
628Quentin Levasseur (M1)
Сезона 88, Трка 11
MasterMaster top racer
(Направи го најбрзото време на извозена трка во сите групи на Мастер)
576Mehdi El Fathy (M2)
Сезона 88, Трка 13
ОпштоUltimate humiliation
(Победи трка во Елит, Мастер или Про, поминувајки го секој останат возач барем за еден круг во трката)
551Arnoldas Arnisgd (P4)
Сезона 88, Трка 12
ПатекаFavorite on Jeddah - Saudi Arabia
(Победа на една трка во Jeddah)
510Lili Oroszlán (A60)
Сезона 86, Трка 13
ПатекаShow starter on Jeddah - Saudi Arabia
(Старт на една трка во Jeddah од пол-позицијата)
508Márk Dominek (A75)
Сезона 86, Трка 13
ПатекаTouched perfection on Jeddah - Saudi Arabia
(Направи најбрзи круг во групата во Jeddah круг)
507Dominik Poruś (Ret)
Сезона 86, Трка 13
MasterMaster top qualifier
(Направи го најбрзото квалификациско време во сите групи на Мастер)
505Mehdi El Fathy (M2)
Сезона 88, Трка 11
ProPro blue flag wonder
(Ги помина сите опоненти во Про ранг за еден круг)
493Sam Tipple (P2)
Сезона 88, Трка 12
ProPro Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Про)
477David Lopes (P20)
Сезона 88, Трка 16
ProPro executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Про група)
439Gyuri Székely (P11)
Сезона 88, Трка 10
ProPro top pit crew
(Направи го најбрзиот пит стоп во сите групи на Про)
431Vyacheslav Andreevich (P19)
Сезона 88, Трка 13
MasterMaster hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Мастер група)
425Justinas Bublys (M5)
Сезона 88, Трка 14
EliteElite newbie
(Заврши една трка во Елит група во поени)
404Marco Conti (E)
Сезона 88, Трка 14
ОпштоPartners for life
(Задржи го истиот возач под договор за наредните 10 полни сезони)
330Márton Martin Safranyik (M2)
Сезона 88, Трка 14
ОпштоTried and tested
(Комплетира максимум тестирања (100 кругови) пред секоја трка во сезоната)
317Mateusz Włodarczyk (E)
Сезона 87, Трка 17
MasterMaster top pit crew
(Направи го најбрзиот пит стоп во сите групи на Мастер)
313Joscha Büllesbach (M3)
Сезона 87, Трка 17
ТимRelay
(Помогни на екипата да го освои екипниот куп со освојување на екипни бодови)
287Herve Imbert (M1)
Сезона 87, Трка 17
MasterKnockout Master
(Освои Куп во Мастер група)
263Mateusz Włodarczyk (E)
Сезона 87, Трка 17
MasterMaster champion
(Победи еден шампионат во Мастер група)
261Mateusz Włodarczyk (E)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаFavorite on Miami - United States
(Победа на една трка во Miami)
261Santiago Sánchez Chiappe (A48)
Сезона 87, Трка 7
ПатекаShow starter on Miami - United States
(Старт на една трка во Miami од пол-позицијата)
261Philipp Witzmann (A65)
Сезона 87, Трка 7
ПатекаTouched perfection on Miami - United States
(Направи најбрзи круг во групата во Miami круг)
261Davide Lorenzini (P15)
Сезона 87, Трка 7
ОпштоHeavy duty
(Победи една трка без да влези во пит)
258Octavio Ale (P15)
Сезона 88, Трка 5
ТимTeam effort
(Помогнување на тимот да ја освои шампионската титула освојувајќи поени за тимот)
255Dmitry Nechitailo (A64)
Сезона 85, Трка 17
EliteElite photo shoot
(Заврши една трка во Елит група на подиумот)
250Branislav Mihic (E)
Сезона 88, Трка 14
ОпштоDeep pockets racer
(Победи во Елит, Мастер или Про групите дури финансискиот баланс ви е над 50М за време на сезоната)
246Romain Lebreton (M3)
Сезона 87, Трка 17
ProTop Pro
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Про групата)
244Cristina Demeo (M3)
Сезона 87, Трка 17
ОпштоWho's laughing now?
(Биди 3ет или полош во пласманот пред почетокот на последната трка и стани шампион)
223Bruno Ourives (P19)
Сезона 87, Трка 17
ProUntouchable Pro
(Победа на 9 трки од сезоната во Про групата)
220Joshua Abbott (P24)
Сезона 88, Трка 15
EliteNo brakes Elite
(Извози најбрз круг на трка во Елит група)
202Pieterjan Staessen (E)
Сезона 88, Трка 14
AmateurStanding tall Amateur
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Аматер групата)
198Mikko Suhonen (P24)
Сезона 87, Трка 17
ProBerserk Pro
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Про групата)
164Gyuri Székely (P11)
Сезона 88, Трка 16
EliteElite wannabe
(Старт на една трка во Елит група од пол-позицијата)
148Kristijan Mihovic (E)
Сезона 87, Трка 4
EliteFirst Elite taste
(Победа на една трка во Елит група)
147Aigars Vitolins (E)
Сезона 88, Трка 15
ProPro storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Про група)
127Dmitrij Soldatenkov (P20)
Сезона 88, Трка 12
ОпштоConsistency
(Победи во групниот шампионат без ниедна победа во трка)
103Zeljko Ljubotina (P21)
Сезона 83, Трка 17
MasterMaster Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Мастер)
98Rich Nicholls (M5)
Сезона 88, Трка 10
MasterMaster podium national invader
(Го дели Мастер подиумот со два сонародници)
97Giovanni Orecchioni (M4)
Сезона 82, Трка 10
ОпштоOval overtaker
(Комплетирај 50 претекнувања во текот на една овална патека и трка)
88Jack Wemyss (Ret)
Сезона 85, Трка 6
ОпштоRecovery expert
(Победи трки после инцидент во првиот круг во Елит, Мастер, Про и Аматер групите)
82Paulo Cesar Silva (P21)
Сезона 77, Трка 11
EliteMonster Elite car
(Највисоко ниво на болид на една трка во Елит групата)
77Aigars Vitolins (E)
Сезона 88, Трка 10
ОпштоMax's Top 10 champion
(Победа во една сезона на Макс Топ 10)
77Twig Fahaji (P14)
Сезона 86, Трка 17
ОпштоAmong gods
(Победа на сите трки во сезоната во било која група)
75Piotrek Siekierka (P24)
Сезона 87, Трка 17
MasterMaster blue flag wonder
(Ги премина сите противници за еден круг во трка во Мастер ранг)
74Ilya Vedenikov (M2)
Сезона 88, Трка 12
ОпштоRecord breaker
(Направи нов рекорд на патека на која се возени барем 3 Гран При трки)
72Aigars Vitolins (E)
Сезона 88, Трка 15
ТимUltimate organizer
(Освојување на тимска шампионска титула како лидер на тим)
67Aigars Vitolins (E)
Сезона 87, Трка 17
AmateurEndurance Amateur
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Аматер групата)
67Konstantin Sobolev (P13)
Сезона 85, Трка 17
ProEndurance Pro
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Про групата)
67Romain Lebreton (M3)
Сезона 87, Трка 17
MasterMaster executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Мастер група)
66Martin Cook (E)
Сезона 87, Трка 8
MasterEndurance Master
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Мастер групата)
66Tony Cullen (E)
Сезона 87, Трка 17
RookieRookie god
(Победа на сите трки во сезоната во било Руки групата)
60Alex Martínez (A76)
Сезона 86, Трка 17
EliteElite hattrick
(Пол позиција, најбрз круг и победа во истата трка во Елит група)
59Bert Huylebroeck1 (E)
Сезона 87, Трка 17
ОпштоElite Betting Game champion
(Победа во една сезона во Елитно Обложување играта)
59Sam Tipple (P2)
Сезона 87, Трка 17
RookieEndurance Rookie
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Руки групата)
58Adam Wójcik (A36)
Сезона 87, Трка 17
ОпштоNational hero
(Постигна најмногу поени за нацијата при освојувањето на првенството помеѓу нардоите)
57José Nunes (M5)
Сезона 87, Трка 17
ОпштоQualifying record breaker
(Направи нов рекорд во квалификации на патека на која досега се возени барем 3 Гран При трки)
56Aigars Vitolins (E)
Сезона 88, Трка 15
MasterTop Master
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Мастер групата)
48Mateusz Włodarczyk (E)
Сезона 87, Трка 17
MasterUntouchable Master
(Победа на 9 трки од сезоната во Мастер групата)
46Pieterjan Staessen (E)
Сезона 87, Трка 15
ОпштоThe Winkelhock
(На чело во трка барем еден круг во Елит, Мастер или Про група со најлошиот болид)
43Pedro Marques (M2)
Сезона 85, Трка 12
ОпштоThe wall
(Блокирај 15 различни менаџери да те претекнат во една трка)
42Craig Daniel (P16)
Сезона 87, Трка 2
EliteGPRO champion
(Победи еден шампионат во Елит група)
36Brad Marshall1 (E)
Сезона 86, Трка 17
ОпштоOvertaker
(Комплетирај 50 претекнувања во текот на една не-овална трка и патека)
34Adrian Zanoli (P10)
Сезона 88, Трка 3
MasterBerserk Master
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Мастер групата)
32Ilya Vedenikov (M2)
Сезона 88, Трка 12
ОпштоEndurance champion
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема трка)
31Bert Huylebroeck1 (E)
Сезона 86, Трка 17
EliteEndurance Elite
(Најбрз менаџер ако сезоната беше една голема тркта во Елит групата)
31Bert Huylebroeck1 (E)
Сезона 86, Трка 17
EliteKnockout Elite
(Освои Куп во Елит група)
30Bert Huylebroeck1 (E)
Сезона 86, Трка 17
EliteElite Grand Chelem
(Полпозиција , најбрз круг, победа и водство во секој круг на една трка во Елит)
25Ania Piekarska (E)
Сезона 83, Трка 16
ОпштоEnemies for life
(Блокирај ривал 60 пати да те претекне во една трка)
23Fabien Massard (M2)
Сезона 85, Трка 10
EliteTop Elite
(Освоени поени во секоја трка од една сезона во Елитгрупата 7)
20Brad Marshall1 (E)
Сезона 86, Трка 17
MasterMaster storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Мастер група)
19Ilya Vedenikov (M2)
Сезона 88, Трка 12
EliteElite podium national invader
(Го дели Елит подимумот со два сонародници)
19Twig Fahaji (P14)
Сезона 83, Трка 17
ProStanding tall Pro
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Про групата)
15Jason Claydon (A70)
Сезона 80, Трка 17
EliteElite blue flag wonder
(За еден круг ги премина сите противници во трка во Елит ранг)
15Rimantas Sagatas3 (E)
Сезона 78, Трка 12
ПатекаBeen there, done that
(Една победа на секоја можна патека)
14Martin Malec (R22)
Сезона 83, Трка 10
AmateurAmateur god
(Победа на сите трки во сезоната во било Аматер групата)
14Piotrek Siekierka (P24)
Сезона 87, Трка 17
ПатекаFirestarter
(Старт на сите можни патеки од пол-позицијата)
11Ilmārs Līcītis (R54)
Сезона 85, Трка 1
ПатекаPerfection freak
(Извози најбрз круг на трка на сите можни трки)
11Sergei Gordov (Ret)
Сезона 83, Трка 9
EliteUntouchable Elite
(Победа на 9 трки од сезоната во Елит групата)
10George Slater1 (E)
Сезона 83, Трка 15
EliteBerserk Elite
(Победа во 5 последователни реки во една сезона во Елит групата)
7Jan Velske3 (Ret)
Сезона 72, Трка 6
EliteElite executor
(Започна 5 последователни трки од пол-позиција во Елит група)
7Brad Marshall1 (E)
Сезона 86, Трка 16
ОпштоWet qualifying record breaker
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Аматер)
7Kuba Szajbel (E)
Сезона 88, Трка 11
ОпштоWet record breaker
(Извозе нов рекорд на влажна патека на која се веке одржани 3 ГП-а)
6Bert Huylebroeck1 (E)
Сезона 88, Трка 5
ОпштоElit1st
(Успеа да освои четири последователни промоции ( од Руки во Елит ранг ))
5Mark Webster (E)
Сезона 87, Трка 17
MasterStanding tall Master
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Мастер групата)
4Joachim Rang2 (Ret)
Сезона 74, Трка 17
EliteGPRO Legend
(Победи 2 последователни шампионати во Елите)
4Roland Postle9 (M4)
Сезона 46, Трка 17
ОпштоZero to hero
(Победи трка во Елит со возач потпишан уште во Руки ранг)
4Harsh Sheth (M2)
Сезона 79, Трка 2
EliteElite storm
(Направи 5 последователни најбрзи круга во сезоната во Елит група)
3Zdenek Hladik3 (Ret)
Сезона 25, Трка 5
ProPro god
(Победа на сите трки во сезоната во било Про групата)
2Jason Claydon (A70)
Сезона 80, Трка 17
EliteStanding tall Elite
(Завршување на сите трки во сезоната на подиумот во Елит групата)
2Justinas Smyšliajevas4 (Ret)
Сезона 26, Трка 17
MasterMaster god
(Победа на сите трки во сезоната во било Мастер групата)
1Aleksej Sutkin (P5)
Сезона 17, Трка 17
RookieRookie hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Руки)
1Frederic Van Rossum (A9)
Сезона 71, Трка 17
EliteElite god
(Победа на сите трки во сезоната во било Елит групата)
0-
СпецијалноCheater
(Освоени сите постоечки достигнувања)
0-
СпецијалноFossil
(Учествува во 5000 трки)
0-
AmateurAmateur hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Аматер)
0-
ProPro hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Про)
0-
MasterMaster hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Мастер)
0-
EliteElite hattrick legend
(Заврши ја сезоната со 17 хеттрика и позитивен баланс во Елит)
0-