Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Сите екипни достигнувања
 
Достигнување Тимови
Full house
(Сите 10 места во екипата се пополнети)
1503
Amateur hitchhikers
(Ги имате сите 10 членови во Аматер ранг или повисок)
679
Knockout cup taste
(Придонесе за екипата во нокаут Купот)
312
Elite presence
(Има барем еден менаџер кој се натпреварува во Елите)
230
Contributors
(Се трка со 10 менаџери кои имаат супортер кредити)
142
Point hoarders
(Сите 10 членови на екипата освоија поени во една иста трка)
64
Pro hitchhikers
(Ги иматe 10 членови во ПРО или повисок ранг)
53
Top scorers
(Освои најмногу екипни бодови во една трка)
44
Loyalty
(Зачувана е истата поставка од исти 10 тимски членови во изминатите 10 сезони)
31
Knockout champions
(Го победи екипниот нокаут Куп)
23
Team champions
(Го победи екипното првенство и шампионат)
23
Fruitful harvest
(Поентираше најмалку 60 екипни бодови во една трка)
17
Endurance team
(Заврши ја сезоната на 1во место во комбинирано една голема трка на тимски ранг)
10
Win collectors
(За членовите кои имаат освоено повеке од 60 победи во сезоната)
10
Podium collectors
(За членовите кои имаат освоено повеке од 100 подиуми во една сезона)
9
Master hitchhikers
(Ги имате сите 10 членови во Мастер или повисок ранг)
8
Standing tall
(Сите 10 членови на екипата освоија подиум во една иста трка)
5
Elite podium invaders
(Имате 3 членови на екипата што се на подиум во Елит ранг во иста трка)
4
Endurance top scorers
(Поентирај повеке поени од сите останати екипи во сите 17 трки за оваа сезона)
1
Dominators
(Сите 10 членови на екипата забележаа победа во една иста трка)
0
Elite occupiers
(Имаа 10 членови на екипата кои се тркаа во Елите во иста сезона)
0