Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Најдобра Елите шампионат сезона
 
# Нац Име на менаџер Сезона Поени Победи Подиуми Пол-позиции Најбрзи круга Просечно поени/трка Пари
1.  Maxim Kotov2 8 161 14 16 6 11 9.47 $106.190.565
2.  Jan Velske3 72 151 11 16 9 8 8.88 $74.228.564
3.  Jari Aareskoski3 12 150 12 16 5 13 8.82 $198.259.562
4.  Petar Totev3 3 150 10 16 4 7 8.82 $46.901.731
5.  Zdenek Hladik3 25 147 11 15 12 13 8.65 $71.697.093
6.  Roland Postle9 50 146 13 15 9 4 8.59 $70.595.127
7.  Toygun Senler6 20 146 11 15 15 12 8.59 $49.745.041
8.  Zdenek Hladik3 24 144 11 16 6 10 8.47 $54.875.986
9.  Toygun Senler6 18 144 9 15 9 10 8.47 $18.094.739
10.  Christos Bobolis4 49 142 8 16 3 1 8.35 $54.408.745
11.  Justinas Smyšliajevas4 26 142 5 17 0 5 8.35 $58.820.540
12.  Jari Aareskoski3 16 141 7 16 9 12 8.29 $81.838.575
13.  Vladimir Islentiev2 9 141 6 15 1 5 8.29 $46.496.852
14.  Heidi Aareskoski2 15 139 8 15 7 9 8.18 $98.346.673
15.  Maxim Kotov2 7 138 12 14 6 7 8.12 $38.642.252
16.  Zdenek Hladik3 22 135 7 15 2 4 7.94 $24.708.026
17.  Leandro Sereno7 33 135 6 14 3 2 7.94 $59.841.566
18.  Justinas Smyšliajevas4 27 134 9 13 7 6 7.88 $123.010.206
19.  Edvinas Pranculevicius2 23 134 7 14 12 6 7.88 $47.199.683
20.  Leandro Sereno7 11 133 8 14 10 2 7.82 $79.287.569
21.  Radek Czech2 63 133 7 14 6 4 7.82 $67.912.705
22.  Rimantas Sagatas2 35 132 10 14 11 4 7.76 $41.071.586
23.  Edvinas Pranculevicius2 21 132 7 13 12 7 7.76 $53.552.007
24.  Roland Postle9 64 131 9 14 4 5 7.71 $63.002.837
25.  Jan Pavlicek2 53 131 6 15 5 5 7.71 $64.318.260
26.  Roland Postle9 46 131 4 15 4 4 7.71 $42.057.413
27.  Jan Velske3 73 129 8 13 3 8 7.59 $95.307.947
28.  Roland Postle9 74 129 5 14 4 2 7.59 $85.446.567
29.  Justinas Smyšliajevas4 29 128 8 12 4 7 7.53 $106.919.225
30.  Leandro Sereno7 34 127 10 13 4 2 7.47 $95.649.307
31.  Toygun Senler6 19 127 9 13 12 9 7.47 $33.063.007
32.  Petar Totev3 5 127 6 14 7 1 7.47 $69.056.861
33.  Jan Velske3 82 126 8 14 2 5 7.41 $34.587.542
34.  Roland Postle9 61 126 8 13 1 3 7.41 $25.708.375
35.  Ioannis Dimitroglou4 52 126 7 14 2 4 7.41 $53.448.366
36.  Heidi Aareskoski2 14 126 6 12 6 10 7.41 $93.398.826
37.  Leandro Sereno7 47 126 6 12 4 0 7.41 $17.525.993
38.  Yug Desai3 77 125 9 12 7 5 7.35 $108.296.719
39.  Roland Postle9 44 125 8 13 12 4 7.35 $48.658.317
40.  Roland Postle9 45 125 6 14 11 7 7.35 $35.676.222
41.  Yug Desai3 78 125 4 15 3 1 7.35 $40.936.683
42.  Petar Totev3 4 124 10 13 10 8 7.29 $65.931.833
43.  Roland Postle9 71 124 7 13 1 4 7.29 $70.915.814
44.  Joachim Rang2 80 124 5 13 3 5 7.29 $61.942.284
45.  Gatis Laugalis1 6 123 7 13 0 3 7.24 $41.228.730
46.  Christos Bobolis4 48 123 6 14 8 6 7.24 $53.001.778
47.  Jasper Coosemans1 76 123 4 13 6 5 7.24 $32.519.165
48.  Toygun Senler6 39 122 8 12 1 2 7.18 $22.104.816
49.  Leandro Sereno7 17 122 5 15 1 1 7.18 $34.913.675
50.  Vladimir Islentiev2 10 121 5 14 2 1 7.12 $55.524.900
51.  Jari Aareskoski3 13 120 5 12 4 7 7.06 $125.510.814
52.  Radek Czech2 65 120 3 14 0 1 7.06 $57.709.164
53.  Cristian Iorga1 2 119 7 12 2 9 7.00 $24.422.197
54.  Justinas Smyšliajevas4 28 119 6 13 4 6 7.00 $88.731.226
55.  Toygun Senler6 32 118 5 12 0 1 6.94 $38.930.459
56.  Jan Pavlicek2 51 116 7 12 4 3 6.82 $54.324.284
57.  João Monteiro2 36 116 4 12 8 5 6.82 $26.529.313
58.  Paulo Pinto1 60 115 9 12 1 4 6.76 $25.194.773
59.  Leandro Sereno7 37 113 7 12 3 7 6.65 $76.236.638
60.  Roland Postle9 75 112 4 13 4 2 6.59 $86.248.370
61.  Rimantas Sagatas2 31 111 5 11 3 2 6.53 $35.183.871
62.  Vsevolod Demydov2 38 110 5 12 6 2 6.47 $47.576.209
63.  Łukasz Dudek1 66 109 4 11 1 4 6.41 $51.982.819
64.  Ioannis Dimitroglou4 67 109 3 13 8 0 6.41 $71.809.269
65.  Ioannis Dimitroglou4 56 106 7 11 3 4 6.24 $59.383.633
66.  Leandro Sereno7 30 106 6 12 7 2 6.24 $40.989.868
67.  Jukka Sireni2 59 106 5 11 0 1 6.24 $33.972.941
68.  João Monteiro2 43 105 4 10 8 3 6.18 $67.508.686
69.  Róbert László2 68 104 6 10 1 6 6.12 $56.102.109
70.  Manuel Gonzalez1 1 103 3 12 14 8 6.06 $41.376.618
71.  Ioannis Dimitroglou4 55 100 6 10 4 3 5.88 $52.217.629
72.  Alpo Kaakinen1 69 97 4 10 3 3 5.71 $13.133.148
73.  Róbert László2 62 96 7 9 0 7 5.65 $56.663.429
74.  Christos Bobolis4 57 93 3 11 6 0 5.47 $110.858.515
75.  Jukka Sireni2 58 92 3 8 3 1 5.41 $51.636.432
76.  Joachim Rang2 81 92 3 7 1 4 5.41 $60.729.174
77.  Yug Desai3 70 91 3 6 5 1 5.35 $53.567.101
78.  Vsevolod Demydov2 40 91 1 8 0 1 5.35 $42.638.180
79.  Christos Bobolis4 54 89 5 7 2 0 5.24 $67.491.076
80.  Frederico Neves1 42 87 2 8 3 0 5.12 $30.528.943
81.  Toygun Senler6 41 77 4 6 1 1 4.53 $35.245.452
82.  Andrea Squizzato1 79 69 4 5 0 4 4.06 $42.638.232