Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Алеја на славните
(Победи, Подиуми, Поени, Трки, Пол-позиции и најбрзи кругови во Елит групата)
 
# Нац Име на менаџер Победи Подиуми Поени Трки Пол-позиции Најбрзи круга
1.  Leandro Sereno7 110 318 3636 901 64 53
2.  Roland Postle9 103 245 2729 632 84 59
3.  Toygun Senler6 77 205 2456 559 72 69
4.  Christos Bobolis4 58 194 2281 734 60 31
5.  Zdenek Hladik3 56 128 1458 308 52 52
6.  Vladimir Islentiev2 50 166 1789 584 27 29
7.  Maxim Kotov2 49 74 823 255 33 31
8.  Rimantas Sagatas2 45 104 1274 649 44 39
9.  Jari Aareskoski3 45 111 1181 242 37 65
10.  Ioannis Dimitroglou4 43 132 1597 598 48 24
11.  Vsevolod Demydov2 43 130 1595 661 49 43
12.  Justinas Smyšliajevas4 41 93 1140 399 21 45
13.  Edvinas Pranculevicius2 40 151 1694 389 66 34
14.  Petar Totev3 29 54 552 85 25 19
15.  João Monteiro2 27 112 1373 448 48 30
16.  Jan Velske2 26 45 478 221 16 23
17.  Róbert László2 24 59 627 343 11 37
18.  Heidi Aareskoski2 23 55 683 250 23 30
19.  Cristian Iorga1 20 54 605 136 6 29
20.  Jan Pavlicek2 19 81 793 222 23 21
21.  Gatis Laugalis1 17 70 812 220 22 12
22.  Paulo Pinto1 17 36 489 246 4 12
23.  Atis Praudins 14 45 664 390 22 25
24.  Yug Desai2 13 32 386 156 19 10
25.  Florencia Caro 12 25 429 272 12 3
26.  Toni Söyrinki 11 31 506 376 8 8
27.  Alpo Kaakinen1 11 32 360 160 6 8
28.  Radek Sus 11 24 253 204 8 3
29.  Jukka Sireni2 10 33 432 221 9 7
30.  Nevzat Kasapoglu 10 36 386 170 12 11