Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Трофеј на нациите (Сезона 96)

Изберете друга сезона:

 
  # Нација   Поени во сезоната       Поени од последната трка     КО поени   Менаџери       Просек бодови/менаџер/трка    Трофеи
±0 1.  Бразил 3,382.8     325.8     122.8     1148     0.48  52
±0 2.  Италија 3,026.4     299.0     112.0     749     0.53  3
±0 3.  Англија 1,950.2     221.6     124.6     526     0.54  4
±0 4.  Франција 1,900.6     196.0     122.2     464     0.71  Никој
±0 5.  Унгарија 1,686.6     154.6     82.8     435     0.49  8
±0 6.  Аргентина 1,513.4     179.6     91.4     532     0.42  Никој
±0 7.  Шпанија 1,351.2     130.2     78.0     519     0.42  Никој
±0 8.  Португалија 1,210.2     112.4     76.4     340     0.46  Никој
±0 9.  САД 1,155.6     123.2     87.6     665     0.41  Никој
±0 10.  Полска 1,066.0     107.0     77.2     403     0.41  17
±0 11.  Руска Федерација 1,022.8     85.2     66.2     374     0.53  Никој
±0 12.  Германија 719.0     53.8     54.2     336     0.36  Никој
±0 13.  Холандија 648.8     71.2     62.6     213     0.52  Никој
±0 14.  Бугарија 632.0     59.4     56.6     165     0.48  1
±0 15.  Грција 631.0     71.2     64.8     150     0.52  Никој
±0 16.  Белгија 619.2     59.4     61.4     128     0.73  Никој
±0 17.  Чешка Република 569.8     57.8     47.6     243     0.37  Никој
±0 18.  Литванија 533.6     45.8     45.8     137     0.46  8
±0 19.  Романија 518.2     40.4     40.6     163     0.51  Никој
±0 20.  Србија 511.4     45.2     45.2     107     0.62  Никој
±0 21.  Финска 501.6     44.4     43.2     131     0.57  2
±0 22.  Венецуела 460.4     41.6     42.2     120     0.49  Никој
±0 23.  Австралија 445.6     34.2     36.8     143     0.55  Никој
±0 24.  Канада 397.8     35.8     35.8     175     0.41  Никој
±0 25.  Естонија 374.2     32.2     32.2     68     0.66  Никој
±0 26.  Мексико 340.8     31.2     31.2     137     0.47  Никој
+1 27.  Словачка 298.0     32.6     36.0     99     0.40  Никој
-1 28.  Турција 292.8     22.6     24.2     167     0.44  Никој
±0 29.  Хрватска 279.8     23.4     23.4     79     0.51  Никој
±0 30.  Шведска 252.6     26.6     26.8     83     0.42  Никој
±0 31.  Австрија 225.0     18.2     18.4     64     0.57  Никој
±0 32.  Индија 202.6     16.8     0.0     87     0.57  Никој
±0 33.  Украина 186.2     17.6     0.0     69     0.43  Никој
±0 34.  Латвија 177.4     20.4     20.4     46     0.46  Никој
+1 35.  Уругвај 161.4     22.2     0.0     55     0.40  Никој
-1 36.  Индонезија 153.6     12.8     0.0     159     0.55  Никој
±0 37.  Швајцарија 147.4     18.4     0.0     42     0.52  Никој
+2 38.  Белорусија 142.4     19.4     0.0     33     0.63  Никој
-1 39.  Јужна Африка 140.8     12.0     0.0     68     0.37  Никој
-1 40.  Колумбија 136.4     13.0     0.0     72     0.45  Никој
±0 41.  Габон 112.8     12.0     0.0     4     4.70  Никој
±0 42.  Чиле 105.6     11.6     0.0     43     0.45  Никој
+1 43.  Велс 100.4     12.0     0.0     18     0.62  Никој
-1 44.  Данска 100.0     7.2     0.0     66     0.37  Никој
+1 45.  Филипини 97.6     14.8     0.0     39     0.38  Никој
-1 46.  Ирска 94.4     8.6     0.0     37     0.37  Никој
±0 47.  Босна и Херцеговина 90.2     17.6     0.0     19     0.65  Никој
±0 48.  Шкотска 82.8     11.8     0.0     25     0.39  Никој
±0 49.  Норвешка 79.0     8.8     0.0     25     0.77  Никој
±0 50.  Словенија 65.0     5.2     0.0     27     0.43  Никој
±0 51.  Израел 55.8     5.2     0.0     7     1.47  Никој
+1 52.  Малта 55.2     7.8     0.0     10     1.00  Никој
-1 53.  Северна Македонија 51.8     2.8     0.0     9     0.74  Никој
±0 54.  Ангола 49.4     6.6     0.0     6     1.12  Никој
±0 55.  Перу 40.6     5.0     0.0     27     0.32  Никој
±0 56.  Малезија 33.0     0.8     0.0     33     0.26  Никој
+4 57.  Нов Зеланд 29.2     6.0     0.0     16     0.28  Никој
±0 58.  Боливија 29.2     3.4     0.0     8     0.47  Никој
±0 59.  Нигерија 28.4     3.6     0.0     12     0.42  Никој
±0 60.  Андора 26.6     2.8     0.0     8     0.37  Никој
-4 61.  Мадагаскар 26.4     0.0     0.0     3     1.26  Никој
+3 62.  Виетнам 22.2     2.8     0.0     21     0.46  Никој
+5 63.  Исланд 22.0     3.2     0.0     5     0.55  Никој
-1 64.  Египет 21.6     1.6     0.0     8     0.86  Никој
-1 65.  Доминиканска Република 20.8     1.2     0.0     12     0.42  Никој
-4 66.  Хонг Конг 20.6     0.4     0.0     17     0.24  Никој
±0 67.  Еквадор 20.6     1.8     0.0     13     0.33  Никој
-2 68.  Казахстан 19.2     0.2     0.0     10     0.42  Никој
+6 69.  Оман 18.8     6.0     0.0     3     1.17  Никој
-1 70.  Шри Ланка 18.0     2.0     0.0     2     1.80  Никој
-1 71.  Кипар 17.2     1.8     0.0     10     0.37  Никој
-1 72.  Саудиска Арабија 16.4     1.2     0.0     4     1.64  Никој
+4 73.  Демократска Република Конго 14.8     2.4     0.0     6     0.30  Никој
+5 74.  Јамајка 14.2     3.2     0.0     4     0.47  Никој
-3 75.  Луксембург 14.0     0.0     0.0     5     0.42  Никој
-3 76.  САД Мали далечни острови 14.0     0.0     0.0     1     1.40  Никој
-3 77.  Кенија 13.8     0.8     0.0     10     0.35  Никој
±0 78.  Обединетите Арапски Емирати 13.6     2.4     0.0     12     0.50  Никој
-3 79.  Ел Салвадор 13.6     1.2     0.0     11     0.40  Никој
+1 80.  Парагвај 11.0     1.2     0.0     10     0.21  Никој
+1 81.  Монако 11.0     1.8     0.0     2     0.61  Никој
-2 82.  Јордан 10.8     0.2     0.0     1     1.08  Никој
±0 83.  Свети Китс и Невис 10.4     2.0     0.0     1     1.04  Никој
±0 84.  Мауритус 8.2     0.0     0.0     2     0.41  Никој
+1 85.  Холандски Антили 8.0     0.6     0.0     3     0.44  Никој
+4 86.  Јужна Кореја 7.8     2.6     0.0     3     0.49  Никој
-2 87.  Куба 7.6     0.0     0.0     6     0.23  Никој
-1 88.  Јапонија 7.4     1.2     0.0     18     0.14  Никој
+2 89.  Тајван 6.2     1.2     0.0     5     0.28  Никој
+3 90.  Боцвана 5.8     1.2     0.0     3     0.26  Никој
-2 91.  Кина 5.6     0.4     0.0     14     0.10  Никој
-4 92.  Остров на човекот (човекот остров) 5.4     0.0     0.0     3     0.18  Никој
+1 93.  Либан 4.8     0.4     0.0     5     0.12  Никој
+1 94.  Тимор-Лесте 4.8     0.4     0.0     1     0.48  Никој
+2 95.  Косово 4.0     0.4     0.0     2     0.20  Никој
±0 96.  Костарика 3.8     0.0     0.0     7     0.21  Никој
+6 97.  Руанда 3.4     0.8     0.0     1     0.43  Никој
±0 98.  Гвадалупе 3.4     0.0     0.0     1     0.43  Никој
+2 99.  Панама 3.2     0.2     0.0     7     0.21  Никој
-1 100.  Молдавија 3.2     0.0     0.0     5     0.32  Никој
+1 101.  Ерменија 3.2     0.6     0.0     5     0.23  Никој
-2 102.  Бангладеш 3.0     0.0     0.0     11     0.19  Никој
-11 103.  Џерси 3.0     -2.0     0.0     1     0.30  Никој
±0 104.  Киргистан 2.0     0.0     0.0     4     0.07  Никој
+22 105.  Црна Гора 2.0     2.0     0.0     2     0.20  Никој
+5 106.  Американска Самоа 1.6     1.2     0.0     1     0.20  Никој
-2 107.  Албанија 1.4     0.0     0.0     7     0.03  Никој
+11 108.  Антарктика 1.2     1.2     0.0     6     0.11  Никој
-1 109.  Иран 1.0     0.4     0.0     3     0.11  Никој
-4 110.  Барбадос 1.0     0.0     0.0     2     0.09  Никој
-4 111.  Брунеи Дарусалам 0.8     0.0     0.0     2     0.11  Никој
-3 112.  Сирија 0.6     0.0     0.0     1     0.12  Никој
-3 113.  Лихтенштајн 0.4     0.0     0.0     2     0.02  Никој
-2 114.  Сингапур 0.2     0.0     0.0     12     0.00  Никој
+7 115.  Мароко 0.2     0.2     0.0     4     0.10  Никој
-3 116.  Замбија 0.2     0.0     0.0     2     0.04  Никој
-3 117.  Тунис 0.2     0.0     0.0     1     0.03  Никој
-3 118.  Тајланд 0.0     0.0     0.0     9     0.00  Никој
-3 119.  Пакистан 0.0     0.0     0.0     6     0.00  Никој
-3 120.  Брегот на Слоновата Коска 0.0     0.0     0.0     5     0.00  Никој
+2 121.  Алжир 0.0     0.0     0.0     5     0.00  Никој
-2 122.  Грузија 0.0     0.0     0.0     5     0.00  Никој
-2 123.  Узбекистан 0.0     0.0     0.0     4     0.00  Никој
-6 124.  Гватемала 0.0     0.0     0.0     4     0.00  Никој
±0 125.  Фарски Острови 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
-2 126.  Уганда 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
-1 127.  Непал 0.0     0.0     0.0     3     0.00  Никој
+7 128.  Танзанија 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
+7 129.  Намибија 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
±0 130.  Того 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
+1 131.  Нигер 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
+1 132.  Сенегал 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
+1 133.  Мозамбе 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-5 134.  Азербејџан 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-4 135.  Камбоџа 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
-8 136.  Мјанмар 0.0     0.0     0.0     2     0.00  Никој
+17 137.  Кувајт 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+4 138.  Гвајана 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+4 139.  Девствени Острови 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+6 140.  Гибралтар 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+6 141.  Науру 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+6 142.  Екваторска Гвинеја 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+7 143.  Аруба 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+7 144.  Макао 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+8 145.  Судан 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-2 146.  Монтсерат 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+8 147.  Гана 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-11 148.  Реунион 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-11 149.  Бутан 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+6 150.  Тринидад и Тобаго 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-6 151.  Никарагва 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-3 152.  Питкерн остров 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-14 153.  Палестина 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-14 154.  Аланд Острови 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+2 155.  Камерун 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+3 156.  Бахами 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
-16 157.  Јемен 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој
+2 158.  Суринам 0.0     0.0     0.0     1     0.00  Никој