Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Најдобри тимови (според најмногу титули)
 
# Име на тимот Лидер на тимот Титули
1. Tiger Racing Miel Soeterbroek 18
2. Jaguar Racing Florencia Caro 15
3. Team Edifice James Hitchen 8
4. Lithuanian Apples Team Mindaugas Bauža 6
5. Force One Alexander Kunze 4
6. Whiskey & Cigars - Old School Felipe Aguiar 3
7. Maximum Overdrive Dmitri Kondrat 3
8. Autonomous Raul Paya 3
9. Martini Racing Brian Windell 3
10. Brabham Luke Frost 3
11. Black Supernova Michail Ivanov 2
12. OLYMPUS Racing Níkos Mpalkámos 2
13. STORM Drivers Pedro Nazaré 2
14. French Kiss - FRA 2 Christophe Dumont 2
15. HD 106906 b Mihail Golovanov 2
16. The Special One Vitor Novo 1
17. S.E.X Drivers Martin Tajcnár 1
18. Gulf Porsche Racing Mikko Suhonen 1
19. Blue Supernova Vlad Nedobuga 1
20. Polish Racing Team Marcin Żak 1
21. PSC Green Cobra Arnaud de Marneffe 1
22. Nuvolari Pirates Andrea Squizzato1 1
23. MatrËshka Eduard Gindullin 1
24. Chorbadjiyski Chushki Ivan Ankov 1
25. Midland F1 Team Andre Cherkasoff 1
26. march racing Miguel Queiroz 1
27. AEGEAN Vagelis Fragiadakis 1