Статистика

Перформанси вкупни на сите времиња
Алеја на славните
Најдобра Елите шампионат сезона
Менаџери со најмногу титули во Елит

Најдобри менаџери (според најмногу трки)
Најдобри менаџери (според најмногу победи)
Најдобри менаџери (според најмногу пол-позиции)
Најдобри менаџери (според најмногу поени)
Најдобри менаџери (според најмногу најбрзи круга)
Најдобри менаџери (според најмногу подиуми)
Најдобри менаџери (според просечно поени по трка)

Најдобри менаџери (според најмногу квалификациони рекорди)
Најдобри менаџери (според најмногу рекорди на патеки)
Најдобрите менаџери (по најмногу квалификациски успеси на влажна патека)
Најдобрите менаџери (по најмногу рекорди и успеси на влажна патека)
Најдобри менаџери (по вкупно најдобрите квалификациски времиња на круговите на сите патеки)
Најдобри менаџери (по лично најдобрите времиња поставени во квалификации на сите патеки )
Статистика на тимови
Активност во играта статистика
Статистика за форумот
Нации статистика
Други статистики
Најдобри менаџери (според највисоко ниво на болид)
Најдобри менаџери (според најдобар персонал и објекти)
Најдобри менаџери (според приходи од спонзори)
Најбогати менаџери
Добавувачи на гуми - статистика
Статистика за времето

Менаџери со најмногу трошоци
Менаџери со најмногу кругови во водство
Менаџери со најмногу освоени позиции
Менаџери со најмногу несреќи на почетокот
Менаџери со најмногу испаѓања од трка
Пласман ако сезоната беше една голема трка
Менаџери со најмногу хет-трика
Менаџери со најмногу Гранд Челем
Победа од најниска позиција
Менаџери со најмногу победи во низа
Менаџери со најмногу подиуми во низа
Менаџери со најмногу завршувања во поени во низа

Најмногу менаџери од иста резиденција
Најпопуларни бои на болидите
Сите менаџери со слика
Сите менаџери со алтер его слика
Сите менаџери со дизајнирани кациги
Најпопуларни пријатели
Статистика на достигнувањата
Персонал статистика
ГПРОподдржувачи статистика

Добавувачи на гуми - статистика (Сезона 84)
(Со исклучок на Аматер и Руки)

Изберете друга сезона:

 
Набавувач на гуми Класа Менаџери Маркетшер - удел на пазарот Поени во сезоната Просек бодови/менаџер/трка
Michelini Michelini Elite 1 2.5% 16 3.2
Bridgerock Bridgerock Elite 4 10% 52 2.6
Hancock Hancock Elite 14 35% 96 1.37
Yokomama Yokomama Elite 5 12.5% 15 0.6
Badyear Badyear Elite 4 10% 12 0.6
Contimental Contimental Elite 2 5% 4 0.4
Pipirelli Pipirelli Elite 6 15% 0 0
Avonn Avonn Elite 4 10% 0 0

Bridgerock Bridgerock Master 1 0.5% 30 6
Michelini Michelini Master 4 2% 47 2.35
Badyear Badyear Master 39 19.5% 275 1.42
Yokomama Yokomama Master 65 32.5% 321 1
Dunnolop Dunnolop Master 56 28% 268 0.97
Hancock Hancock Master 2 1% 5 0.5
Contimental Contimental Master 9 4.5% 20 0.44
Avonn Avonn Master 12 6% 9 0.15
Pipirelli Pipirelli Master 7 3.5% 0 0
Нема добавувач Master 5 2.5% - -

Badyear Badyear Pro 38 3.8% 501 2.65
Hancock Hancock Pro 1 0.1% 9 1.8
Michelini Michelini Pro 1 0.1% 8 1.6
Dunnolop Dunnolop Pro 201 20.1% 1258 1.27
Yokomama Yokomama Pro 460 46% 2763 1.22
Contimental Contimental Pro 31 3.1% 90 0.6
Avonn Avonn Pro 219 21.9% 246 0.23
Pipirelli Pipirelli Pro 39 3.9% 0 0
Нема добавувач Pro 10 1% - -

Bridgerock Bridgerock Сите класи 5 0.4% 82 3.28
Michelini Michelini Сите класи 6 0.48% 71 2.37
Badyear Badyear Сите класи 81 6.53% 788 1.96
Hancock Hancock Сите класи 17 1.37% 110 1.29
Dunnolop Dunnolop Сите класи 257 20.73% 1526 1.21
Yokomama Yokomama Сите класи 530 42.74% 3099 1.19
Contimental Contimental Сите класи 42 3.39% 114 0.55
Avonn Avonn Сите класи 235 18.95% 255 0.22
Pipirelli Pipirelli Сите класи 52 4.19% 0 0
Нема добавувач Сите класи 15 1.21% - -