Сакате Формула 1? Тогаш, Grand Prix Racing Online е играта за Вас!

Водете го својот тим до успехот преку развивање на добар болид, правење на добри стратегии во трката, ангажирање на вистинските возачи и персонал, како и планирање на иднината. Но сите овие работи треба да се направени во рамките на вашиот финансиски буџет и не заборавајте ја конкуренцијата, која постојано ќе ви диши во вратот!

Download on the App Store Get it on Google Play Get it on App Gallery Download on Steam Зачленете се сега » Што е ГПРО?

Регистрација

Име:

Презиме:

Е-маил:

Лозинка:

Преглед на ставките

Вклучете се секој вторник или петок во 20:00 часот да ја следите трката и случувањата околу трката во ЖИВО! Дали вашата стратегија ке ви обезбеди заслужена победа или ке го баци зидот со гуми до патеката? Дознајте и разговарајте во живо со вашите ривали ...

Барај го на пазарот на возачи новиот Сена или Шумахер, кој можи да седни зад воланот и да ти донесе брзи резултати - или пак тренирај млад возач и искачи се на врвот за да станиш Светски Шампион!

Подобри го твојот болид, тренирај го возачот и екипата од бокс, потпиши договор за пневматици, надгради ги твоите фабрични ресурси и помагала- но добро менаџирај го добро тоа во границите на твојот ограничен буџет и избегни да одиш во банкрот и да ја уништиш сезоната...

Анализирај ги твоите резултати, потрошувачка на гориво, потрошувачката на пневматици , тоа ти овозможува да се планираат следните трки подобро , подобри пит стратегии, што сигурно води од подиумот до победа!

Одбери да возиш со една од 100те шасии кои се стандардни или супортер шасии- или уште подобро покажи ја твојата креативност и креирај сосем нова и сопствени бои на шасија, со кои само ти ке можиш да се тркаш и да ги користиш!

Успешна промоција во Аматер класата, сега може да направиш и сопствена екипа! Запиши ги твоите другари менаџери да се придружат на твојата екипа, дизајнирај свој сопствен болид и каросерија и работете заедно да победите во екипниот шампионат или куп!