Сакате Формула 1? Тогаш, Grand Prix Racing Online е играта за Вас!

Водете го својот тим до успехот преку развивање на добар болид, правење на добри стратегии во трката, ангажирање на вистинските возачи и персонал, како и планирање на иднината. Но сите овие работи треба да се направени во рамките на вашиот финансиски буџет и не заборавајте ја конкуренцијата, која постојано ќе ви диши во вратот!

Download on the App Store Get it on Google Play Зачленете се сега » Што е ГПРО?

Регистрација

Име:

Презиме:

Е-маил:

Лозинка:

Преглед на ставките

Вклучете се секој вторник или петок во 20:00 часот да ја следите трката и случувањата околу трката во ЖИВО! Дали вашата стратегија ке ви обезбеди заслужена победа или ке го баци зидот со гуми до патеката? Дознајте и разговарајте во живо со вашите ривали ...

Барај го на пазарот на возачи новиот Сена или Шумахер, кој можи да седни зад воланот и да ти донесе брзи резултати - или пак тренирај млад возач и искачи се на врвот за да станиш Светски Шампион!

Подобри го твојот болид, тренирај го возачот и екипата од бокс, потпиши договор за пневматици, надгради ги твоите фабрични ресурси и помагала- но добро менаџирај го добро тоа во границите на твојот ограничен буџет и избегни да одиш во банкрот и да ја уништиш сезоната...

Анализирај ги твоите резултати, потрошувачка на гориво, потрошувачката на пневматици , тоа ти овозможува да се планираат следните трки подобро , подобри пит стратегии, што сигурно води од подиумот до победа!

Одбери да возиш со една од 100те шасии кои се стандардни или супортер шасии- или уште подобро покажи ја твојата креативност и креирај сосем нова и сопствени бои на шасија, со кои само ти ке можиш да се тркаш и да ги користиш!

Успешна промоција во Аматер класата, сега може да направиш и сопствена екипа! Запиши ги твоите другари менаџери да се придружат на твојата екипа, дизајнирај свој сопствен болид и каросерија и работете заедно да победите во екипниот шампионат или куп!