Buenos Aires

Litar Data teknikal
Lokasi: Argentina Kuasa: 12
Tarikh: Okt 22, 2019 Kawalan: 11
Jarak perlumbaan: 306.6km Pecutan: 9
Lap: 72 Kuasabawah: Tinggi
Jarak lap: 4.258 km Pemintasan: Amat sukar
Kelajuan purata: 187.83 km/j Kekerasan suspensi: Keras
Grand Prix Diadakan: 26 Penggunaan minyak: Amat rendah
Bilangan selekoh: 16 Kelusuhan tayar: Tinggi
Masa masuk/keluar pit: 19.5s Tahap cengkaman: Normal
Kategori: bekas F1
Rekod
Lihat pusingan kelayakan terbaik semua pengurus
Musim Lap kelayakan terbaik
S43, R10
Sep 12, 2014
Roland Postle 1:21.835s
Musim Master
S43, R10
Sep 12, 2014
Rimantas Sagatas2 1:23.260s
Musim Pro
S57, R9
Feb 16, 2017
Dorian Jouble 1:24.565s
Musim Amateur
S60, R13
Sep 6, 2017
Aleksey Titarenko 1:26.089s
Musim Rookie
S33, R14
Nov 20, 2012
Klavs Kalnins 1:29.168s
Lihat pusingan perlumbaan terbaik semua pengurus
Musim Rekod litar
S63, R2
Feb 6, 2018
Miel Soeterbroek 1:21.618s
Musim Master
S57, R9
Feb 17, 2017
Zoltan Kormos 1:22.858s
Musim Pro
S53, R7
Jun 3, 2016
Zoltan Kormos 1:23.278s
Musim Amateur
S53, R7
Jun 3, 2016
Kolya Tarantin 1:24.859s
Musim Rookie
S53, R7
Jun 3, 2016
Alpo Kaakinen 1:26.616s
Penerangan

Presiden Argentina Juan Peron adalah penggerak kepada pembinaan Autodromo 17 Octobre di Buenos Aires. Dibina di atas tanah paya di pinggir bandar, litar ini dibuka pada 1952, apabila ia menganjurkan Piala Peron, dimenangi oleh Fangio.

1953 menyaksikan Grand Prix Kejuaraan Dunia Argentina yang pertama, perlumbaan yang dimenangi oleh Ascari tetapi dicemari dengan kematian sembilan orang dalam kemalangan yang disebabkan oleh kesesakan. Empat tahun berikutnya memberikan memori lebih indah, setiap perlumbaan dimenangi oleh wira tempatan, Juan-Manuel Fangio.

Perlumbaan di Buenos Aires telah menghasilkan beberapa detik sukar dilupakan, termasuk kemenangan debut mengagumkan daripada pasukan Wolf pada 1977. Perlumbaan pada 1981 adalah yang terakhir selepas dihentikan sementara akibat perang Falkland. Perlantikan Carlos Menem (peminat sukan sejati) dalam pilihanraya presiden pada 1989 membuka jalan kepada penjenamaan semula litar yang diperlukan, di mana pada ketika ini litar ini dinamakan sempena lagenda perlumbaan Argentina Oscar Galvez.

Kerja-kerja bermula pada 1992, tetapi hanya pada 1995 Formula 1 kembali ke sini. Litar baru telah banyak berubah daripada yang asal, pemandu-pemandu memberikan komen bahawa ianya terlalu tidak rata dan tidak memberikan banyak peluang untuk memintas. Litar ini menganjurkan perlumbaan F1 terakhirnya pada 1998, di mana Schumacher memenangi perlumbaan bersama Ferrari. Perlumbaan 1999 dibatalkan akibat kekurangan dana dan F1 tidak pernah kembali ke sini selepas itu.

Sejarah
Musim Perlumbaan Pemenang Posisi pole Lap terpantas
2 1 Cristian Iorga
1h47:57.054s
Mariano Torregomez
2:56.712s
Cristian Iorga
1:27.494s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
3 2 Petar Totev
2h2:37.436s
Mariano Torregomez
2:51.153s
Mariano Torregomez
1:26.617s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
5 15 Maxim Kotov
1h47:23.803s
Maxim Kotov
2:50.768s
Maxim Kotov
1:27.832s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
6 8 Gatis Laugalis
1h44:54.567s
Edvinas Pranculevicius
2:48.051s
Edvinas Pranculevicius
1:25.050s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
7 14 Maxim Kotov
2h2:37.873s
Edvinas Pranculevicius
3:06.540s
Vladimir Islentiev
1:40.251s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
9 14 Vladimir Islentiev
1h45:04.996s
Gatis Laugalis1
2:53.451s
Martynas Molneris
1:26.058s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
11 1 Leandro Sereno
1h43:37.386s
Leandro Sereno
2:47.740s
Leandro Sereno
1:24.522s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
16 16 Jari Aareskoski2
1h42:50.563s
Jari Aareskoski2
2:45.093s
Jari Aareskoski2
1:22.914s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
19 8 Toygun Senler1
1h44:40.531s
Vladimir Islentiev2
3:02.253s
Toygun Senler1
1:23.819s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
21 7 Edvinas Pranculevicius
1h42:45.229s
Edvinas Pranculevicius
2:48.316s
Toygun Senler3
1:23.659s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
23 14 Zdenek Hladik1
1h42:47.934s
Zdenek Hladik1
2:47.364s
Zdenek Hladik1
1:23.769s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
24 3 Zdenek Hladik1
1h43:29.409s
Edvinas Pranculevicius2
2:48.281s
Edvinas Pranculevicius2
1:24.143s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
26 14 Zdenek Hladik3
1h42:04.185s
Zdenek Hladik3
2:45.905s
Justinas Smyšliajevas
1:22.728s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
29 1 Justinas Smyšliajevas3
1h42:02.480s
Justinas Smyšliajevas3
2:45.869s
Justinas Smyšliajevas3
1:23.038s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
30 13 Justinas Smyšliajevas4
1h44:52.046s
Justinas Smyšliajevas4
3:00.318s
Justinas Smyšliajevas4
1:23.723s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
33 14 Leandro Sereno3
1h42:26.216s
Atis Praudins
2:47.374s
Leandro Sereno3
1:23.641s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
35 10 Rimantas Sagatas1
1h48:53.172s
Rimantas Sagatas1
2:47.727s
Rimantas Sagatas1
1:24.720s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
38 17 Rimantas Sagatas2
1h56:15.504s
Rimantas Sagatas2
3:11.302s
Rimantas Sagatas2
1:35.452s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
40 13 Leandro Sereno6
1h44:52.180s
Nikolay Borzenkov
2:58.690s
Apostolis Goutzos
1:23.093s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
43 10 Roland Postle
1h42:24.661s
Florencia Caro
2:44.667s
Roland Postle
1:22.765s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
50 3 Roland Postle3
1h50:20.031s
Vsevolod Demydov2
2:46.228s
Joaquín Quintana
1:23.951s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
53 7 Jan Pavlicek1
1h42:02.973s
Christos Bobolis2
2:46.099s
Ioannis Dimitroglou1
1:22.034s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
57 9 Dmitri Nadkho
1h43:15.628s
Ioannis Dimitroglou3
2:47.391s
Pavel Buhharin
1:22.796s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
60 13 Justinas Smyšliajevas4
1h42:10.622s
Atis Praudins
2:46.894s
Rimantas Sagatas2
1:22.152s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
63 2 Miel Soeterbroek
1h42:04.768s
Radek Sus
2:45.674s
Miel Soeterbroek
1:21.618s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan
67 4 Michael Keeney
1h42:39.747s
Michael Keeney
2:46.154s
Michael Keeney
1:22.312s
Keputusan kelayakan
Rumusan perlumbaan | Ulang tayang perlumbaan