Halaman « 1 2 3 ... 87 [8889 ... 98 99 100 » Lompat ke halaman:
Pengarang Topik: Turkiye 2998 balasan
Turan Metin
(Kumpulan Amateur - 11)

Kiriman: 333
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Suka kiriman ini (0)   Tidak suka kiriman ini (0)
Kiriman lama #2611 dikirim Ogo 16 2019, 22:19:33 Sebut 
Nevzat Kasapoğlunu kutluyorum elitte İstiklal marşımızı çaldırarak 1. oldu başarılarının devamını dilerim..
Oğuz Günel
(Kumpulan Rookie - 25)

Kiriman: 7
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2612 dikirim Ogo 16 2019, 23:00:47 Sebut 
Nevzat hocam, bize Elit ligde İstiklal Marşı'mızı dinlettiğiniz için size sonsuz teşekkür ediyoruz.
Ufuk Orrcun
(Kumpulan Rookie - 102)

Kiriman: 139
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2613 dikirim Ogo 20 2019, 19:35:30 Sebut 
oyuna 2 gun önce başladım hiç bir şey yapmadım...sadece sıralama turlarını yapıp taktikleri ayarladım...bugun yarışa katılacam riski 10-20 arası yaptım.....bana yardımcı olabilecek var mı :? neler yapmalıyım surucuye egitim verecek miyiz veya yarışta benzin deposunu kaç litre ayarlamalıyız gibi......şimdiden teşekkürler
Turan Metin
(Kumpulan Amateur - 11)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2614 dikirim Ogo 30 2019, 08:52:41 Sebut 
Yeni sezon gpro ailesine ve Tüm Türk ailesine hayırlı olsun bol puanlı bir sezon dilerim Türk kullanıcılara..
Yakup Paçacı
(Kumpulan Amateur - 7)

Kiriman: 841
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Suka kiriman ini (1)   Tidak suka kiriman ini (0)
Kiriman lama #2615 dikirim Sep 2 2019, 09:29:13 Sebut 
Whatsapp grubumuz var katılmak fikir vermek almak isteyen katılabilir
Yakup Paçacı
(Kumpulan Amateur - 7)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2616 dikirim Sep 3 2019, 21:46:54 Sebut 
bir yarış ta aynı takımda 3 kişi out bir kişi teknik sorun olur mu ya 6. gidiyordum amatörde
Yakup Paçacı
(Kumpulan Amateur - 7)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2617 dikirim Sep 7 2019, 08:55:03 Sebut 
son yarış 11. olarak en iyi derecemi elde ettim ve arabamla pilotumu güçlendirdim şuan bu yarış daha idialıyım
Yakup Paçacı
(Kumpulan Amateur - 7)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2618 dikirim Sep 13 2019, 18:47:01 Sebut 
amatör ligdeki en iyi sıralama derecemi elde ettim 8. olarak daha nevzat ve ahmete ytişebilmek için çok çok yolum var ama olyın sadece araç değil pilottan kaynaklandığını öğrenerek devam ediyorumm
Ahmet Sonverdi
(Kumpulan Elite)

Kiriman: 4807
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2619 dikirim Sep 13 2019, 18:59:40 Sebut 
Basarilar herkese :) gelisme kaydedildigini gormek cok guzel, aynen devam :)
Turan Metin
(Kumpulan Amateur - 11)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2620 dikirim Sep 30 2019, 21:09:02 Sebut 
İstanbul park daki yarışda şimdiden Türk gpro ailesine başarılar dilerim podyumlar ve puanlarınız bol olsun...
Umut Emirler
(Kumpulan Rookie - 44)

Kiriman: 3
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2621 dikirim Okt 17 2019, 13:49:44 Sebut 
Meraba,ben çaylak grubundayım ve sezonu da burada bitirceğim kesin.Merak ettiğim nokta sezon sonunda ne kadar param varsa öbür sezona da bu para geçicek mi?Ve eğer negatif bakiye olursam sezon sonunda gelecek sezon eksik parayla başlama ya da ceza durumu olucak mı?

Bir diğer sorum da gelecek sezon direk amatör gruplara çıkmak istiyorum bu konuda tavsiye edebilceğiniz şeyler var mı?

İyi forumlar.
Ahmet Sonverdi
(Kumpulan Elite)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Suka kiriman ini (2)   Tidak suka kiriman ini (0)
Kiriman lama #2622 dikirim Okt 17 2019, 14:05:04 Sebut 
Yeni sezona çaylakta başlayacak olanların hesapları 0'lanır. Yani 30M para, yeni seviye 1 araç parçaları, yarışa başına 1M para veren 10 yarışlık bir sponsor ile başlanır. Önceki sezon 17 yarışın tamamında yarışıldıysa o zaman eksta 5M daha gelir ve 35M ile başlanır.

Sürücün önceki sezonu 85 ortalamanın altında bitirdiyse ve kontratı devam ediyorsa elinde tutarsın, ortalaması daha yüksekse gider yeni sezon başında.

Çaylak ligi yeni oyuncular için tamamen, oyunun değişik yönlerini test edip hata yapmak için bire birdir çünkü gelecek sezon her şey sıfırlanır ve tecrübeleriniz yanınıza kar kalır.

Benim tavsiyem oyun kurallarını, wiki sayfalarını, sıkça sorulan soruları dikkatlice okumanız. Ben hala aklıma bir şey takıldığında açıp okurum bir şey kaçırıyor muyum diye. Çaylak liginde sürücü çok önemli. Forumda küçük bir aramayla doğru sürücüyü nasıl bulabileceğinizi az çok anlayabilirsiniz, başlıklar var. Tabi forumlar ingilizce, umarım sorun olmaz.

Bir de maddi duruma dikkat etmek lazım tabi. Araç parçalarınız eğer sonraki yarışı çıkaramayacak kadar aşınmamışsa parça değiştirmeyin. Düşük seviye parçalar daha çabuk aşınıyor, o yüzden seviye 1 parçaları da tekrar almayın, değiştireceğiniz zaman seviye 2-3-4 şeklinde artırabilirsiniz. Tesis ve personeller çaylak ligi için önem teşkil etmiyor o yüzden para harcanması önermiyorum. Sadece neyin ne olduğunu görmek isterseniz test amaçlı para harcanabilir ama terfi hedefi olan bi sezonda gerekli değil. Test de aynı şekilde, oyunun aşırı önemli bir dinamiği (örneğin benim aracım ortalama 9.82 seviye ve bunun 3.33 seviyesi testlerimden geliyor, yani aslında test puanım olmasaydı aracımın seviyesi 6.5 olacaktı) ama çaylak seviyesi için gereksiz. Çaylakta test yapmanın tek amacı nasıl bir özellik olduğunu anlamaya çalışmak olmalı, bir de belki sürücünün dayanıklılığını artırmaya yönelik bi kullanım olabilir. Ayrıca düşük riskler kullanılması yarış içerisinde, risk kullanmadan amatöre çıkabiliyor olmanız lazım yoksa amatörde zorluk çekebilirsiniz.
Sinan Bahadir
(Kumpulan Master - 4)

Kiriman: 72
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2623 dikirim Okt 17 2019, 16:38:40 Sebut 
Bütün oyunu anlattın ya? Benim 3 sezonda öğrendiğim bilgiyi 3 paragrafta verdin :D
Turan Metin
(Kumpulan Amateur - 11)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2624 dikirim Okt 17 2019, 16:56:32 Sebut 
Quote ( Ahmet Sonverdi @ October 17th 2019,14:05:04 )

Yeni sezona çaylakta başlayacak olanların hesapları 0'lanır. Yani 30M para, yeni seviye 1 araç parçaları, yarışa başına 1M para veren 10 yarışlık bir sponsor ile başlanır. Önceki sezon 17 yarışın tamamında yarışıldıysa o zaman eksta 5M daha gelir ve 35M ile başlanır.

Sürücün önceki sezonu 85 ortalamanın altında bitirdiyse ve kontratı devam ediyorsa elinde tutarsın, ortalaması daha yüksekse gider yeni sezon başında.

Çaylak ligi yeni oyuncular için tamamen, oyunun değişik yönlerini test edip hata yapmak için bire birdir çünkü gelecek sezon her şey sıfırlanır ve tecrübeleriniz yanınıza kar kalır.

Benim tavsiyem oyun kurallarını, wiki sayfalarını, sıkça sorulan soruları dikkatlice okumanız. Ben hala aklıma bir şey takıldığında açıp okurum bir şey kaçırıyor muyum diye. Çaylak liginde sürücü çok önemli. Forumda küçük bir aramayla doğru sürücüyü nasıl bulabileceğinizi az çok anlayabilirsiniz, başlıklar var. Tabi forumlar ingilizce, umarım sorun olmaz.

Bir de maddi duruma dikkat etmek lazım tabi. Araç parçalarınız eğer sonraki yarışı çıkaramayacak kadar aşınmamışsa parça değiştirmeyin. Düşük seviye parçalar daha çabuk aşınıyor, o yüzden seviye 1 parçaları da tekrar almayın, değiştireceğiniz zaman seviye 2-3-4 şeklinde artırabilirsiniz. Tesis ve personeller çaylak ligi için önem teşkil etmiyor o yüzden para harcanması önermiyorum. Sadece neyin ne olduğunu görmek isterseniz test amaçlı para harcanabilir ama terfi hedefi olan bi sezonda gerekli değil. Test de aynı şekilde, oyunun aşırı önemli bir dinamiği (örneğin benim aracım ortalama 9.82 seviye ve bunun 3.33 seviyesi testlerimden geliyor, yani aslında test puanım olmasaydı aracımın seviyesi 6.5 olacaktı) ama çaylak seviyesi için gereksiz. Çaylakta test yapmanın tek amacı nasıl bir özellik olduğunu anlamaya çalışmak olmalı, bir de belki sürücünün dayanıklılığını artırmaya yönelik bi kullanım olabilir. Ayrıca düşük riskler kullanılması yarış içerisinde, risk kullanmadan amatöre çıkabiliyor olmanız lazım yoksa amatörde zorluk çekebilirsiniz.

tesekkürler bilgiler çok iyi eline sağlık...
Ahmet Sonverdi
(Kumpulan Elite)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2625 dikirim Okt 17 2019, 17:16:36 Sebut 
Quote ( Sinan Bahadir @ October 17th 2019,16:38:40 )

Bütün oyunu anlattın ya? Benim 3 sezonda öğrendiğim bilgiyi 3 paragrafta verdin :D

Bu daha sırf çaylak ligi için birkaç bir şey :P

Quote ( Turan Metin @ October 17th 2019,16:56:32 )

tesekkürler bilgiler çok iyi eline sağlık...

Rica ederim :)
Umut Emirler
(Kumpulan Rookie - 44)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2626 dikirim Okt 17 2019, 17:48:32 (terakhir disunting Okt 17 2019, 18:11:53 oleh Umut Emirler) Sebut 
Çok teşekkürler @Ahmet Sonverdi (E) gerçekten.Çoğunu okudum ulaşabilceğim bilgilerden.Genel olarak anladığım kadarıyla bir sürücü için en önemli şey yetenek gibi geldi geri kalanalr zamanla artabiliyor ya da antrenmanla geliştirebiliyoruz sanırım.Şuan için paramı sürücüye harcamam en mantıklısı o zamn sanırım.

Bir sorum daha olucak sürücümün risk almasını kaçlarda tutmam en yararlısı olur?Oyun tabii ki dinamik etkiler etkili direk şu diyemezsiniz biliyorum ama bi tavsiyeniz var mı öğrenmek istedim.Genel olarak 40'ın üstüne çıkmayın yazıyor oyunda ama sizin tecrübelerinizi de dinlemek isterim.Teşekkürler tekrardan

Bir de eğer terfi alırsam sürücümün overallı 85 üzeriyse o sürücüyle devam edebilir miyim?
Sinan Bahadir
(Kumpulan Master - 4)

Kiriman: 72
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2627 dikirim Okt 17 2019, 18:22:43 Sebut 
Çaylakta 20'yi geçmeyin yazar. Geçmemek iyi.
Ama tabii Ahmet'in dediği gibi, çaylak ligi öğrenme ligi. Yaptığınız hatanın yaptırımı yok. Ne kurcalayacaksanız şimdi kurcalayın. İleride merak edince deneme riskine giremezsiniz.
20-40-60-80 deneyin ve ne etkisi var, ne zararı var değerlendirin. Bol bol not alın.
Ahmet Sonverdi
(Kumpulan Elite)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2628 dikirim Okt 17 2019, 18:53:51 Sebut 
Quote ( Umut Emirler @ October 17th 2019,17:48:32 )

Çok teşekkürler @Ahmet Sonverdi (E) gerçekten.Çoğunu okudum ulaşabilceğim bilgilerden.Genel olarak anladığım kadarıyla bir sürücü için en önemli şey yetenek gibi geldi geri kalanalr zamanla artabiliyor ya da antrenmanla geliştirebiliyoruz sanırım.Şuan için paramı sürücüye harcamam en mantıklısı o zamn sanırım.

Yetenek önemli evet ama hangi özelliğin (ya da özelliklerin) daha önemli olduğu, nasıl bir planın olduğuna göre değişir. Genelde 2 çeşit plan vardır sürücüler için; kısa vadeli ve uzun vadeli.

Kısa vadeliler genelde 2 sezonluk olanlardır. Yaşlı tercih edilir. Kullanım yerine göre iyi bir seçenek olabilir. Uzun vadeliler isimden belli olduğu üzere uzun süre boyunca eğitim vererek kontrat altında tuttuğun sürücülerdir.

Benim elite çıktığım sürücüm (Nelson Panis) benimle 10 sezon geçirmişti. Kendi çocuğum gibiydi :D ama uzun vadeli sürücüler çok çetrefilli oluyor onu da söylemeden edemeyeceğim.

Bu sezon 3 yarış kaldı zaten, paranı harcamak istersen başka şeylere de harcayabilirsin, sürücün çok gelişemez bu sezon daha. Ama tüm antrenmanları denemediysen hangisi sürücüye nasıl etki ediyor bakabilirsin tabi. Pozitif para lazım olacak onun için de.

Bir sorum daha olucak sürücümün risk almasını kaçlarda tutmam en yararlısı olur?Oyun tabii ki dinamik etkiler etkili direk şu diyemezsiniz biliyorum ama bi tavsiyeniz var mı öğrenmek istedim.Genel olarak 40'ın üstüne çıkmayın yazıyor oyunda ama sizin tecrübelerinizi de dinlemek isterim.Teşekkürler tekrardan

Bir şeyleri test etme, deneme gibi amaçların dışında çaylak liginden amatöre çıkmak için ciddi yarışıyorsanız, Sinan'ın dediği gibi 20 riskin üstüne çıkılmamasını öneriyorum. Forumlarda "CT" olarak gördüğünüz riskten bahsediyorum, CT = Clear Track yani pistte önün açıkken anlamında. Sollama ve defans riskleriniz daha az olabilir hatta sollama riskiniz 0 kalsa yeridir. Ama deneme amaçlı yüksek riskler kullanabilirsiniz. Görmekte fayda var. Kendime adıma mesela bende "bir musibet bin nasihatten etkili" sözü acayip geçerli.

Bir de eğer terfi alırsam sürücümün overallı 85 üzeriyse o sürücüyle devam edebilir miyim?

Kontratı bitmemişse evet. Amatör liginde tekrar kontrat yenileyebilmek için sürücünün overall'unun 110 veya daha düşük olması lazım.
Ahmet Sonverdi
(Kumpulan Elite)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2629 dikirim Okt 17 2019, 18:57:03 Sebut 
Quote ( Sinan Bahadir @ October 17th 2019,18:22:43 )

Bol bol not alın.

+1

Herşeyi kaydetseniz yeri. Nacizane tavsiyem aktif bir takıma katılmanız. Hızlı gelişmek istiyorsanız, biraz köklü bir takım olabilir, basic şeyleri çözmüş olan. Normalde oyunun "Find out by yourself" üzerine olmasından forumlarda çok bilgi olmaz ancak zaman içerisinde oyuna gelen eklemelerle oyun çok çok komplex bir hale geldi. Sezon 1'deki acemilik artık neredeyse yok, eskiler çok tecrübeli ve yeni şeylere daha iyi ve hızlı adapte oluyor, sizin için dezavantaj yani. O yüzden yardım almakta fayda var.

Umut Emirler
(Kumpulan Rookie - 44)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2630 dikirim Okt 17 2019, 20:03:01 Sebut 
Çok teşekkür ederim bilgi ve yardımlarınız için ikinize de.Dediklerinizi uygulamaya çalışıcam sanırım 1 sezon daha neyin nolduğunu öğrenerek geçirmek daha yararlı olucak :D.

Takım konusunda aslında istiyorum ben de ama çok mu erken diye sordum kendime erken gibi gelmişti ama sizin bildiğiniz bir takım varsa ya da burada okuyan çaylak oyuncu arayan takım varsa çok memnun olurum.Yine bol bol başınızı ağrıtırım daha sonra zaman ayırdığınız için sağolun :D
Turan Metin
(Kumpulan Amateur - 11)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Suka kiriman ini (2)   Tidak suka kiriman ini (0)
Kiriman lama #2631 dikirim Okt 29 2019, 07:37:56 Sebut 
Cumhuriyetimizin ilanının yeni yılında Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk”ü, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.
Turan Metin
(Kumpulan Amateur - 11)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2632 dikirim Nov 1 2019, 14:11:30 Sebut 
Yeni sezon tum gpro ailesine ozellikle Turk kulanicilara hayirli olsun lastikleriniz yere bassin puanlariniz bol olsun. Basarilar herkese ....
Turan Metin
(Kumpulan Amateur - 11)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2633 dikirim Nov 1 2019, 18:38:07 Sebut 
Elitteki Nevzat ve Ahmetden bugün podyum sezon sonu ise kürsüde yani ilk 3 de yerini almışlar olarak görürüz işallah..
Ahmet Sonverdi
(Kumpulan Elite)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2634 dikirim Nov 1 2019, 18:58:51 Sebut 
Geçmiş Cumhuriyet Bayramanızı kutlarım, yeni sezonda herkese başarılar dilerim :)

Nevzat abi'den yine dişli bir sezon bekliyorum, ben master'a düşmem diye düşünüyorum ancak çok da umut dolu günler var diyemem önümde :D Bakıcaz :)
Turan Metin
(Kumpulan Amateur - 11)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2635 dikirim Nov 1 2019, 19:56:59 Sebut 
Quote ( Ahmet Sonverdi @ November 1st 2019,18:58:51 )

Geçmiş Cumhuriyet Bayramanızı kutlarım, yeni sezonda herkese başarılar dilerim :)

Nevzat abi'den yine dişli bir sezon bekliyorum, ben master'a düşmem diye düşünüyorum ancak çok da umut dolu günler var diyemem önümde :D Bakıcaz :)

gecen sezondan daha iyi bir sezon gecirirsiniz diye düşünüyorum daha üste benim düşüncem işşalalh ilerde bizlerde üstlere geliriz..
Yakup Paçacı
(Kumpulan Amateur - 7)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2636 dikirim Nov 10 2019, 20:25:39 Sebut 
geçen sezon çok zorladım ve istanbul parkta 8. olarak başladığım yarışı 2. bitirdim ve amatördeki ilk puanımı aldım 1 yarış sonrasındada 4. olup yine puan aldım ve 13 puanla geçen sezon düşmemeyi garantileyerek para biriktirmeye geçtim ve sezona 41 m la başladım bu kezde pilot değişikliği yaptım ama bu pilottan memnun değilim yinede 3 puan almayı başardım bu sezonda ligde kalırım diye düşünüyorum 1-2 sezon daha amatörde kalıp hedef olarak proyu belirlemeyi düşünüyorum tabii
Yakup Paçacı
(Kumpulan Amateur - 7)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2637 dikirim Nov 19 2019, 17:19:24 Sebut 
Ahmet hocam bu s1 s2 farkı s2 lehine eksi nasıl olabiliyor
Ahmet Sonverdi
(Kumpulan Elite)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2638 dikirim Nov 19 2019, 23:09:29 Sebut 
Çok sık görülen bir şey değil. S1 ve S2'de risk seçiyoruz ya hani, o riske fazla bağlı. Mesela S1'de risk ile süre kaybedip, S2'de risk ile çok iyi süre kazanmışsa bu 2 süre birbirine çok yakın olur - nadiren S2 süresi daha iyi de olabilir.

Forumda negatif yakıt esprileri yapılır bununla ilgili :D
Ufuk Yasayan
(Kumpulan Amateur - 43)

Kiriman: 139
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2639 dikirim Nov 22 2019, 16:38:48 Sebut 
15 gunlugune yurt dısına gideceğim...Türk kullanıcı oldugum için başka ülke internetiyle bağlanmam sıkıntı yaratır mı ?...forumda aradım bulamadım bilen varsa cevaplayabilir mi :?
Ahmet Sonverdi
(Kumpulan Elite)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #2640 dikirim Nov 22 2019, 16:42:27 Sebut 
Sıkıntı olmaz.

Aynı bilgisayar/telefonla farklı GPRO hesaplarına girerseniz sıkıntı olur.
Halaman « 1 2 3 ... 87 [8889 ... 98 99 100 » Lompat ke halaman:

Balas topik ini