Halaman « 1 2 3 ... 20 [2122 ... 98 99 100 » Lompat ke halaman:
Pengarang Topik: Turkiye 2998 balasan
Efe Uzun
(Kumpulan Rookie - 234)

Kiriman: 67
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Suka kiriman ini (0)   Tidak suka kiriman ini (0)
Kiriman lama #601 dikirim Ogo 4 2009, 22:23:44 Sebut 
14. başladığım yarışı mükemmel bir taktikle 4. sırada bitirdim.
Cem Ozdemir
(Kumpulan Rookie - 218)

Kiriman: 94
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #602 dikirim Ogo 4 2009, 23:30:41 Sebut 
Tebrikler Efe'cim..! Süpersin..! :D

Kendim podyum görmüş gibi sevindim valla..! Her ne kadar 65. turda biten parçalar nedeniyle "out" olduysam da; en azından "...biz böyle de yarışırız..." deyip prestij yapmış olduk. :D
Ali Osman
(Kumpulan Rookie - 196)

Kiriman: 31
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #603 dikirim Ogo 5 2009, 07:33:55 Sebut 
bende 14. lükten başladım 7 sırada bitirdim yarışı ama önümde 1 ve 2. sıradakiler arza vardı biraz fazla tur olsa 5 .olcaktım.ama bir sorun var ben yarışa 14 .sıradan başladım ilk tur 5liğe kadaar ilerleim ama maalesef cem abi benim bir race setupta bir sorun var ondan 2. turda pit stop yapıyorum hep sorunda şu start fuel=10 onu değiştiremiyorum onu nasıl istediğim gibi değiştirebilir neden öyle oldu cem abi?
Efe Uzun
(Kumpulan Rookie - 234)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #604 dikirim Ogo 5 2009, 11:33:31 Sebut 
Teşekkürler Cem Abi. Verdiğin bilgiler sayesinde başarılı bir sonuç aldım.
Efe Uzun
(Kumpulan Rookie - 234)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #605 dikirim Ogo 5 2009, 11:40:49 Sebut 
Cem Abi Singapore GP nin benzin tüketimi nedir? Yardımcı olur musun?
Serdar Burak
(Kumpulan Rookie - 252)

Kiriman: 54
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #606 dikirim Ogo 5 2009, 14:22:56 Sebut 
gec oldu ama selamlar herkese.foruma bakmaya vakit kalmıyor ayar yapıp yarısa cıkmaktan baska.
Levent Ozturk
(Kumpulan Rookie - 54)

Kiriman: 88
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #607 dikirim Ogo 5 2009, 14:37:27 Sebut 
ali yarisa 10lt ile baslamak istemiyorsan 2. sıralama turu yaptıgı yerde yani Qualify 2 de ayarlarin hemen aldında sıralama turunu yapmadan once soyle bır yer var.

First stint fuel: (10 - 180 litres)

buraya yarısa kac lıtre benzın ıle baslayacaksan onu yazıyorsun. mesela 80 yazıp sırala sonra sıralama turunu yapacaksın. boylece Race setup kısmında

Fuel strategy
Note: If you specify 0 then the fuel used
for the prior pit (or the start) will be used
Start fuel: liters

bu kısımda start fuel kısmında grı olarak ve degıstıremeyecen sekılde yarısa kac lıtre benzın ıle baslayacagın gorursun.
Cem Ozdemir
(Kumpulan Rookie - 218)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #608 dikirim Ogo 5 2009, 15:22:12 Sebut 
Quote ( Ali Osman @ August 5th 2009,07:33:55 )

"...sorunda şu start fuel=10 onu değiştiremiyorum onu nasıl istediğim gibi değiştirebilir neden öyle oldu cem abi?..."

Sevgili Ali Kardeşim, Levent arkadaş sorunu gayet güzel yanıtlamış zaten, bir kez de ben altını çizeyim bana sorduğun için, belki biraz daha faydalı olur:

Q1 ve Q2 sıralama turlarındaki (yakıtla ilgili) mantık şudur; Q1'de (ve buna bağlı olarak Q1 öncesi yaptığın "practic"lerde elde ettiğin derecelerde) aracının deposundaki yakıt miktarının yaptığı ağırlık etkisi göz önünde bulundurulmaz. Ancak Q2'de bu ağırlık da hesaba katılarak elde ettiğin dereceye bakılır. Q2'de deponda ne kadar yakıt olacağını sen belirlersin ve belirlediğin bu miktar aynı zamanda yarış esanasında start'ta alacağın yakıt miktarıdır. Bunu Q2'de belirlemiş ve turunu zaten atmış olduğun için de "race setup" sayfasından değiştirme olanağı bulamazsın. Sıralama turlarında (zaman olarak) elde ettiğin her 2 derece de toplanarak (Q1+Q2) "starting grid"deki yerini yani yarışa kaçıncı cepten başlayacağını belirler.

İyi yarışlar ve başarılar diliyorum Ali'cim. :D
Cem Ozdemir
(Kumpulan Rookie - 218)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #609 dikirim Ogo 5 2009, 16:43:04 Sebut 
Quote ( Efe Uzun @ August 5th 2009,11:40:49 )

Cem Abi Singapore GP nin benzin tüketimi nedir? Yardımcı olur musun?

Singapore..! Müthiş bir sıcak, müthiş bir nem oranı..! Ve oldukça kazık ve zorlu bir pist..! "yüksek" derecedeki "lastik aşınma" düzeyi ile tam bir lastik canavarı..! Tek su götürür yanı, "yakıt tüketim" seviyesinin "ortalama" düzeyde olması..!

Total yarış uzunluğuna (309,1 km.) bakacak olursak, "medium" yakıt tüketim seviyesi ile 245-250 litre civarında yakıta gereksinimimiz olacağını öngörebiliriz. Bu öngörü doğrultusunda, "tek pitstop" yapmak isteyenler için 30-31-32. turlardan herhangi birisi uygun gibi görünüyor; "iki pitstop" için de 19-20-21. ve 39-40-41. turlar arasında yapılacak uygun bir "ikili kombine eşleştirme" ideal olur diyebiliriz.

Gelelim yakıt tüketimine..!

"Tek-Tek"çiler (tek pitstop); 125 litre gibi bir yakıt miktarıyla 31. turu çok rahat görebilirler. Yarışın kalan kısmı için ise 120 litre benzin yeterli olabilecektir. (Start anında küçük de olsa biraz daha avantaj sağlayabilmek adına bu permütasyon ters çevrilerek de kullanılabilir ayrıca..! Tamamen tercih meselesidir.)..!

"Duble"ciler (çift pitstop) için; start fuel 85 litre + 1. pitstop 80 litre + 2. pitstop 80 litre kombinasyonu uygundur. (Startta alınan 5 litre fazlalık miktar, 1 tur farkıyla 21. turu görebilmeyi garantilemek için düşünülmüştür. Çünkü pit giriş ve çıkışlarındaki zaman kayıplarını göz önüne alacak olursak, bu miktar farkını her 2 pitstopda ayrı ayrı zaman kayıplarına konu etmemek için daha uygun olacaktır.)

Bu hesaplamalara konu olan miktarların tümü toleranslıdır. Yani aracın normal ortalama değerlerden daha az ya da daha fazla yaktığı özel durumlar (öneğin; start anı ya da pit giriş ve çıkışları gibi) göz önüne alınarak ve kendi kullandığım ortalama 20-20-20-10'luk risk oranlarına göre düzenlenmiştir. Söz konusu risk oranlarındaki (artı eksi 1-2 puan) değer farklarındaki değişmeler bu yakıt tüketim oranlarında çok büyük oynamalara sebep olmaz, dolayısıyla da benzin bitmesi sebebiyle hedeflenen turdan önce yolda kalma tehlikesi içermez. Ama daha yüksek oranlarda riskler söz konusu olduğunda aynı garantiyi veremem, onu da söylemiş olayım yeri gelmişken..!

İyi yarışlar ve başarılar diliyorum Efe'cim..! :D Umarım yardımcı olabilmişimdir. ;)
Efe Uzun
(Kumpulan Rookie - 234)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #610 dikirim Ogo 5 2009, 16:55:58 Sebut 
Gerçekten çok yardımcı oluyorsun Cem Abi.Analizlerin ve veri paylaşımın için çok çok teşekkürler.
Cem Ozdemir
(Kumpulan Rookie - 218)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #611 dikirim Ogo 5 2009, 17:19:16 Sebut 
:D

İşine yarıyorsa ve de faydalanabiliyorsan sevinirim, mutlu olurum tabii Efe'cim, ne demek..?!

Hele şu sezon bitimiyle birlikte datalarımı biraz daha netleştireyim, daha güzel ve faydalı paylaşımlarda da bulunacağız burada hep birlikte..!

Bilgi ve deneyimlerimizi kendimizle birlikte mezara götürmek; ne bize ne de öte taraftakilere hiç bir ekstra katkı sağlayamayacağına göre, bari hiç değilse bu tarafın keyfini sürüyorken hep birlikte paylaşalım; hem hepimize faydası olsun, hem de güzel dostlar katalım portföyümüze..! :D

Görüşürüz abicim..! ;)
Chris Williams
(Kumpulan Amateur - 39)

Krew GPRO
Kiriman: 8561
  Negara:
England 
Persijilan: 
Kiriman lama #612 dikirim Ogo 5 2009, 17:28:46 Sebut 
Can I take a moment to remind people that revealing data on the GPRO forums is not allowed.

This includes the foreign language sections.
Cem Ozdemir
(Kumpulan Rookie - 218)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #613 dikirim Ogo 5 2009, 17:40:53 Sebut 
Yabancı dili iyi olan birisi şunu bir tercüme etsin lütfen; ne diyor bu lavuk, bana mı laf söylüyor..?!
Efe Uzun
(Kumpulan Rookie - 234)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #614 dikirim Ogo 5 2009, 18:22:56 Sebut 
Cem Abi yanlış anlamadıysam veriler hakkında foruma yazı yazmak yasakmış. Bu bütün diller için geçerliymiş.Bunu hatırlatma olarak yazmış.

Sanırım data kelimesinden anladılar bilgi paylaştığımızı bence onun yerine yazılarımızda veri kelimesini kullansak bizim için daha iyi olur. :)
Efe Uzun
(Kumpulan Rookie - 234)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #615 dikirim Ogo 6 2009, 00:06:10 Sebut 
Ama sorun olacağını zannetmiyorum çünkü hiçbiri Türkçe bilmiyor.
Chris Williams
(Kumpulan Amateur - 39)

Krew GPRO
Kiriman: 8561
  Negara:
England 
Persijilan: 
Kiriman lama #616 dikirim Ogo 6 2009, 00:50:53 (terakhir disunting Ogo 6 2009, 00:54:36 oleh Chris Williams) Sebut 
Quote ( Efe Uzun @ August 6th 2009,00:06:10 )

Ama sorun olacağını zannetmiyorum çünkü hiçbiri Türkçe bilmiyor.

Are you SURE I don't understand Turkish?

If you wish to share data and strategies, by all means continue. Just please don't do it using the public GPRO forums.

You could setup a team, and use the provided team forum - or alternatively use other non-public methods.

Falcata Emre
(Kumpulan Rookie - 160)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #617 dikirim Ogo 6 2009, 01:50:56 Sebut 
galıba turkce bılıyorlar :) :)

neyse ben bıse sorcaktım ya sezonu eksı parayla bıtırırsek bı sorun olurmu yanı nekdar alehimize olur.
Levent Ozturk
(Kumpulan Rookie - 54)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #618 dikirim Ogo 6 2009, 13:36:28 Sebut 
Quote ( Falcata Emre @ August 6th 2009,01:50:56 )

neyse ben bıse sorcaktım ya sezonu eksı parayla bıtırırsek bı sorun olurmu yanı nekdar alehimize olur.

soyle soyleyim normalde rookie haric diger grouplarda butcen - ile biterse alt grouba dusersin. yalniz arabanin parcalari satilir ve butce hala - ise. rookie de ise uste yukselebilmek + butcede olmak zorundasin. gene - butcede olursan ve mesela motor"un seviyesi 4 otomatik o bu seviye dusurulur eger + gecebilirsen ust gruba yukselirsin. yoksa eger ust gruba yukselme sansin yoksa zaten sezon sonunda sadece rookie olanlarda tum ozellikler sifirlaniyor. ve 30milyon para ile basliyorsun tekrardan.
Falcata Emre
(Kumpulan Rookie - 160)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #619 dikirim Ogo 6 2009, 14:23:02 Sebut 
hımm anladım saoll
Cem Ozdemir
(Kumpulan Rookie - 218)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #620 dikirim Ogo 6 2009, 15:31:35 Sebut 
Levent sağol kardeşim, önemli ince ayrıntılar bunlar; ben de faydalandım..! ;)
Kemal Zurnacı
(Kumpulan Rookie - 194)

Kiriman: 8
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #621 dikirim Ogo 6 2009, 21:42:42 Sebut 
slm arkadaşlar şunu merak ediyorum acaba practice de pilot ayarlardan memnun oldukatn sonra en iyi dereceyi daha da geliştirmek mümkün mü?
Cem Ozdemir
(Kumpulan Rookie - 218)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #622 dikirim Ogo 6 2009, 22:48:43 Sebut 
Pilotunun ayarlardan memnun olduğu nokta; sahip olduğu teknik bilgi (techical insight) seviyesi ile doğru orantılıdır Sevgili Kemal..!

Eğer, teknik bilgisi iyiyse; "practice turu" gerçek zamanı (lap time) ile olması gereken net zamanı (net time) arasındaki yanılma payı (driver mistake) çok düşük olur. Bu durumda da "ben memnunum" dediği o ayarlara fazlasıyla güvenebilirsin. Diğer bir deyimle; o noktadan sonra o ayarlarla elde edilmiş olan dereceyi daha da geliştirebilme olanağı pek yoktur denilebilir..!

Bu düşünceden hareketle, teknik bilgisi ortalamanın altında seyreden bir sürücünün "ben memnunum" dediği ayarların güvenilirliği tartışmaya açıktır. Bunu anlamanın yine en kestirme yolu da iki ayrı zaman faktörü arasındaki sürücünün yanılma payı (driver mistake) oranıdır. Eğer bu oran, sıfırın üzerinde ve hatta abartılı bir biçimde çok üzerindeyse, hazretin bu konudaki memnuniyetine pek güvenmemek ve de dereceyi daha da geliştirebilecek şekilde ayarlamalara devam etmek gerekir.

İyi yarışlar diliyorum Kemal'cim..! ;)
Kemal Zurnacı
(Kumpulan Rookie - 194)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #623 dikirim Ogo 6 2009, 23:35:40 Sebut 
Verdiğin bilgiler için teşekküreler cem abi çok yardımcı oldun. Ben de sana ve diğer arkadaşlara yarınki yarışta başarılar diliyorum. :)
Levent Ozturk
(Kumpulan Rookie - 54)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #624 dikirim Ogo 6 2009, 23:37:41 Sebut 
Quote ( Cem Ozdemir @ August 6th 2009,15:31:35 )

Levent sağol kardeşim, önemli ince ayrıntılar bunlar; ben de faydalandım..! ;)

Ne demek cem abi birseyler paylasip faydali olabiliyorsa ne ala..

Quote ( Kemal Zurnacı @ August 6th 2009,21:42:42 )

slm arkadaşlar şunu merak ediyorum acaba practice de pilot ayarlardan memnun oldukatn sonra en iyi dereceyi daha da geliştirmek mümkün mü?

Soyle bir durum var. Suruculer ozelliklerine gore memnun araliklari farklidir. bi surucu
mesela wings icin soyleyim 500de memnuniyet verdi 525 memnun dedi 550 de olmadi dedi
baska bi surucu ise 500de memnun diyip 525de memnun degilim diyebilir.
buna gore 500 de ayarlari memnun verip ornek olarak 1:25:00 yapabilirsin.
sonra 525 yaparsin gene memnun der bu sefer 1:24:50 yapabilirsin.
540 dersib gene mennun derse 1:24:45 yapabilirsin yani memnuniyet araligini ne kadar iyi bilip ne kadar ince ayar yapabilirsen okadar iyi derece yapma sansin var diye biliyorum. Bunun icinde eski yaris datalarini tutup eski ayarlarinizi bilirseniz okadar ince ayar yapıp derecelerinizi gelistirme sansina sahipsiniz diyebilirim diye biliyorum :)))
Kemal Zurnacı
(Kumpulan Rookie - 194)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #625 dikirim Ogo 7 2009, 00:01:34 Sebut 
Teşekkürler levent arkadşım ilgilendiğin için bu data saklama olayı oldukça önemli anladığım kadarıyla. Peki bunun bi yönteminiz var mı?
Levent Ozturk
(Kumpulan Rookie - 54)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #626 dikirim Ogo 7 2009, 00:06:52 Sebut 

ilk olarak tavsiye turkiye forumunu bastan sona bi bakarsan daha bircok yarali bilgi bulabilirsin.
Gelelim bilgi saklama isine

Quote ( Kemal Zurnacı @ August 7th 2009,00:01:34 )

Teşekkürler levent arkadşım ilgilendiğin için bu data saklama olayı oldukça önemli anladığım kadarıyla. Peki bunun bi yönteminiz var mı?

Gelelim bilgi saklama isine. Burdaki Go programini kullanip yaris bilgilerini saklayabilirsin.

http://www.mbjerg.dk/gpro/
http://mbjerg.dk/gpro/Go.zip
Kemal Zurnacı
(Kumpulan Rookie - 194)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #627 dikirim Ogo 7 2009, 02:28:51 Sebut 
Oldukça faydalı bi program teşekkürler Levent:))
Baris Karacaoren
(Kumpulan Amateur - 20)

Kiriman: 145
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #628 dikirim Ogo 7 2009, 09:29:48 Sebut 
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır forumlara yazamıyorum... Sezonun bitimine 2 yarış kaldı ve yavaş yavaş orgaize olmaya başladık. Gelecek sezonda ve diğerlerinde daha iyi bir şekilde organize olmak için bir forum sitesi açtım. Bilgilerimizi daha güvenli ve kimsenin karışamayacağı bir şekilde rahatlıkla burada paylaşabiliriz. sitemizin adresi http://gproturk.turkproforum.net/forum.htm

Hepinizi buraya bekliyorum..;)
Bİrbirimize verdiğimiz desteklerde Ülkemizi daha üst sıralara hakkettiği yere kavuşturabiliriz..
Cem Ozdemir
(Kumpulan Rookie - 218)

Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #629 dikirim Ogo 7 2009, 14:55:08 Sebut 
Süpersin Barış (Çağrı) :D

Kayıt yaptım bile..! Evet arkadaslar, yeni klubümüze taşınma zamanı geldi artık... Hadi bakalım, toplayın tası tarağı... Klupte buluşalım.

http://gproturk.turkproforum.net/forum.htm
Tolga Yakşi
(Kumpulan Rookie - 142)

Kiriman: 6
  Negara:
Turki 
Persijilan: 
Kiriman lama #630 dikirim Ogo 7 2009, 18:24:36 Sebut 
Ya arkadaşlar ben üye oldum ama aktivasyon linkine tıkladığımda üzgünüz böyle bir kullanıcı bulunmamaktadır yazısı geliyor.
Halaman « 1 2 3 ... 20 [2122 ... 98 99 100 » Lompat ke halaman:

Balas topik ini