Buenos Aires

Tor Dane techniczne
Położenie: Argentyna Moc (P): 12
Data: Nie w kalendarzu Prowadzenie (H): 11
Dystans wyścigu: 306.6km Przyspieszenie (A): 9
Okrążeń: 72 Docisk aerodynamiczny: Wysoki
Długość okrążenia: 4.258 km Wyprzedzanie: Bardzo trudne
Średnia prędkość: 188.21 km/h Sztywność zawieszenia: Twarda
Ilość Grand Prix: 28 Zużycie paliwa: Bardzo niskie
Liczba zakrętów: 16 Zużycie opon: Wysokie
Czas przejazdu przez pitstop: 19.5s Poziom przyczepności: Przeciętny
Kategoria: ex F1
Rekordy
Sprawdź najszybsze okrążenia kwalifikacyjne wszystkich menadżerów
Sezon Najlepszy czas okrążenia kwalifikacyjnego
S43, R10
Wrz 12, 2014
Roland Postle 1:21.835s
Sezon Master
S43, R10
Wrz 12, 2014
Rimantas Sagatas2 1:23.260s
Sezon Pro
S57, R9
Lut 16, 2017
Dorian Jouble 1:24.565s
Sezon Amateur
S60, R13
Wrz 6, 2017
Aleksey Titarenko 1:26.089s
Sezon Rookie
S33, R14
Lis 20, 2012
Klavs Kalnins 1:29.168s
Sprawdź najszybsze okrążenia w wyścigu wszystkich menadżerów
Sezon Najlepszy czas okrążenia w wyścigu
S72, R16
Paź 22, 2019
Łukasz Dudek1 1:21.450s
Sezon Master
S72, R16
Paź 22, 2019
Andrej Rilke 1:22.565s
Sezon Pro
S53, R7
Cze 3, 2016
Zoltan Kormos 1:23.278s
Sezon Amateur
S53, R7
Cze 3, 2016
Kolya Tarantin 1:24.859s
Sezon Rookie
S53, R7
Cze 3, 2016
Alpo Kaakinen 1:26.616s
Opis

Ówczesny prezydent Argentyny, Juan Peron, był głównym inicjatorem budowy toru Autodromo 17 Octobre w Buenos Aires. Zbudowany na bagnistym terenie na przedmieściach, został oddany do użytku w roku 1952, kiedy to był miejscem rozgrywania “Peron Cup”, którego zwycięzcą został Juan-Manuel Fangio.

W roku 1953 odbyło się pierwsze Grand Prix Formuły 1 w Argentynie. Zwycięzcą wyścigu został Alberto Ascari, a podczas zawodów w konsekwencji przeludnienia na obiekcie śmierć poniosło 9 osób. Następne cztery lata wspominane są już radośnie, każdy z tych wyścigów wygrywał bohater miejscowych, Juan-Manuel Fangio.

Tor był świadkiem wielu niezwykłych momentów, m.in. zdumiewającego zwycięskiego debiutu zespołu Wolf w roku 1977. Wyścig w roku 1981 był ostatnim przed tymczasową rozłąką w Formułą 1, powodem była wojna o Falklandy. Zwycięstwo Carlosa Menema (wielkiego kibica sportu) w wyborach prezydenckich w roku 1989 utorowało drogę jakże potrzebnemu odnowieniu toru i przy okazji zmiany jego nazwy na cześć legendarnego argentyńskiego kierowcy, Oscara Galveza.

Prace rozpoczęły się w sierpniu 1992, ale Formuła 1 powróciła dopiero w roku 1995. Tor zawierał wiele zmian w stosunku do pierwotnego układu, kierowcy narzekali, że jest zbyt wyboiście I jest mało miejsc do wyprzedzania. Tor był gospodarzem wyścigu F1 po raz ostatni w roku 1998, wygrał wtedy Michael Schumacher w Ferrari. W roku 1999 wyścig został odwołany ze względu na brak środków finansowych na zorganizowanie zawodów I od tamej pory Formuła 1 nie wróciła na ten tor.

Historia
Sezon Wyścig Zwycięzca Pierwsze pole startowe Najszybsze okrążenie
2 1 Cristian Iorga
1h47:57.054s
Mariano Torregomez
2:56.712s
Cristian Iorga
1:27.494s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
3 2 Petar Totev
2h2:37.436s
Mariano Torregomez
2:51.153s
Mariano Torregomez
1:26.617s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
5 15 Maxim Kotov
1h47:23.803s
Maxim Kotov
2:50.768s
Maxim Kotov
1:27.832s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
6 8 Gatis Laugalis
1h44:54.567s
Edvinas Pranculevicius
2:48.051s
Edvinas Pranculevicius
1:25.050s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
7 14 Maxim Kotov
2h2:37.873s
Edvinas Pranculevicius
3:06.540s
Vladimir Islentiev
1:40.251s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
9 14 Vladimir Islentiev
1h45:04.996s
Gatis Laugalis1
2:53.451s
Martynas Molneris
1:26.058s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
11 1 Leandro Sereno
1h43:37.386s
Leandro Sereno
2:47.740s
Leandro Sereno
1:24.522s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
16 16 Jari Aareskoski2
1h42:50.563s
Jari Aareskoski2
2:45.093s
Jari Aareskoski2
1:22.914s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
19 8 Toygun Senler1
1h44:40.531s
Vladimir Islentiev2
3:02.253s
Toygun Senler1
1:23.819s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
21 7 Edvinas Pranculevicius
1h42:45.229s
Edvinas Pranculevicius
2:48.316s
Toygun Senler3
1:23.659s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
23 14 Zdenek Hladik1
1h42:47.934s
Zdenek Hladik1
2:47.364s
Zdenek Hladik1
1:23.769s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
24 3 Zdenek Hladik1
1h43:29.409s
Edvinas Pranculevicius2
2:48.281s
Edvinas Pranculevicius2
1:24.143s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
26 14 Zdenek Hladik3
1h42:04.185s
Zdenek Hladik3
2:45.905s
Justinas Smyšliajevas
1:22.728s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
29 1 Justinas Smyšliajevas3
1h42:02.480s
Justinas Smyšliajevas3
2:45.869s
Justinas Smyšliajevas3
1:23.038s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
30 13 Justinas Smyšliajevas4
1h44:52.046s
Justinas Smyšliajevas4
3:00.318s
Justinas Smyšliajevas4
1:23.723s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
33 14 Leandro Sereno3
1h42:26.216s
Atis Praudins
2:47.374s
Leandro Sereno3
1:23.641s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
35 10 Rimantas Sagatas1
1h48:53.172s
Rimantas Sagatas1
2:47.727s
Rimantas Sagatas1
1:24.720s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
38 17 Rimantas Sagatas2
1h56:15.504s
Rimantas Sagatas2
3:11.302s
Rimantas Sagatas2
1:35.452s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
40 13 Leandro Sereno6
1h44:52.180s
Nikolay Borzenkov
2:58.690s
Apostolis Goutzos
1:23.093s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
43 10 Roland Postle
1h42:24.661s
Florencia Caro
2:44.667s
Roland Postle
1:22.765s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
50 3 Roland Postle3
1h50:20.031s
Vsevolod Demydov2
2:46.228s
Joaquín Quintana
1:23.951s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
53 7 Jan Pavlicek1
1h42:02.973s
Christos Bobolis2
2:46.099s
Ioannis Dimitroglou1
1:22.034s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
57 9 Dmitri Nadkho
1h43:15.628s
Ioannis Dimitroglou3
2:47.391s
Pavel Buhharin
1:22.796s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
60 13 Justinas Smyšliajevas4
1h42:10.622s
Atis Praudins
2:46.894s
Rimantas Sagatas2
1:22.152s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
63 2 Miel Soeterbroek
1h42:04.768s
Radek Sus
2:45.674s
Miel Soeterbroek
1:21.618s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
67 4 Michael Keeney
1h42:39.747s
Michael Keeney
2:46.154s
Michael Keeney
1:22.312s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
72 16 Jan Velske
1h42:24.666s
Łukasz Dudek1
2:46.723s
Łukasz Dudek1
1:21.450s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu
75 13 Robin Goodey
1h42:10.324s
Robin Goodey
2:48.142s
Christos Bobolis4
1:23.165s
Rezultaty kwalifikacji
Podsumowanie wyścigu | Powtórka wyścigu