Rezultatele cursei (Traseu: Indianapolis Oval | Sezonul: 65 | Cursa: 2 | Grupa: Pro - 22)

Selectați altă grupă:  Sezonul:  Cursa:

Poz Progres Pneuri Naț Numele managerului Timpul cursei Tururi Opriri Cel mai bun tur Viteza medie Cel mai bun timp la standuri
01. +2 +2 Dunnolop   Josh Clark 2h15:18.570 200 3 36.862 356.69km/h 25.696s
02. +6 +6 Dunnolop   Ben Harris + 45.844 199 4 37.587 354.69km/h 21.758s
03. -2 -2 Dunnolop   Hrvoje Jošić + 1:38.626 198 4 37.681 352.41km/h 20.077s
04. +10 +10 Dunnolop   Mick Ridley + 2:19.093 197 3 37.893 350.69km/h 30.929s
05. +7 +7 Dunnolop   Pablo Ramirez + 2:42.596 196 4 37.689 349.69km/h 25.061s
06. -2 -2 Contimental   Aleksandar Aleksandrov + 3:15.683 195 3 38.202 348.30km/h 25.875s
07. +2 +2 Yokomama   Stefano Siletto + 4:15.693 194 3 38.330 345.80km/h 31.595s
08. +22 +22 Contimental   Radoslav Rilchev + 4:49.979 193 3 38.366 344.39km/h 28.219s
09. +24 +24 Contimental   Attila Radványi + 5:04.640 192 3 38.822 343.79km/h 23.115s
10. +21 +21 Yokomama   Vladimir Aleksandrov + 5:20.014 192 4 38.135 343.17km/h 18.088s
11. +8 +8 Yokomama   Ajinkya Gokhale + 5:30.640 192 3 38.687 342.74km/h 29.506s
12. +1 +1 Contimental   Gavin Adam + 5:34.366 192 3 38.866 342.58km/h 32.745s
13. +5 +5 Contimental   Sergey Ved + 5:36.715 191 4 38.528 342.49km/h 19.890s
14. -8 -8 Yokomama   Martti Kaasik + 5:56.257 191 7 38.165 341.70km/h 19.420s
15. -4 -4 Yokomama   Frank Jensen + 5:58.052 191 3 38.990 341.63km/h 32.606s
16. +12 +12 Dunnolop   Sam Hardwick + 5:58.466 191 4 38.704 341.61km/h 26.363s
17. -15 -15 Dunnolop   Felip Pellicer + 6:00.345 191 3 39.190 341.53km/h 32.614s
18. +14 +14 Yokomama   David Kiss + 6:10.571 191 3 38.963 341.12km/h 26.277s
19. -9 -9 Yokomama   Alberto Perez + 6:18.545 190 4 38.855 340.80km/h 25.286s
20. +7 +7 Contimental   Marko Radakovic + 6:25.503 190 3 39.142 340.52km/h 19.078s
21. -1 -1 Dunnolop   Ruben Dri + 6:35.840 190 5 38.223 340.11km/h 24.602s
22. +3 +3 Yokomama   José Nunes + 6:41.838 190 3 38.514 339.87km/h 29.114s
23. +6 +6 Yokomama   Dusan Zacpal + 6:53.733 189 4 39.209 339.40km/h 25.656s
24. -8 -8 Dunnolop   Marek Popławski + 6:59.930 189 4 38.415 339.15km/h 20.462s
25. -3 -3 Dunnolop   Máximo Dolz + 7:27.170 188 3 39.229 338.07km/h 26.498s
26. -2 -2 Dunnolop   Leandro Colombo + 7:31.320 188 3 38.894 337.91km/h 32.987s
27. -20 -20 Yokomama   Chitral Gandhi Pană de cauciuc 189 5 39.056 337.85km/h 18.038s
28. -11 -11 Yokomama   Zoran Matovic + 7:34.069 188 5 38.477 337.80km/h 21.319s
29. +8 +8 Avonn   Alex Jabbour + 7:48.967 188 3 39.378 337.21km/h 26.035s
30. -4 -4 Yokomama   Silvano Spada + 7:54.522 188 4 38.754 337.00km/h 23.894s
31. -10 -10 Yokomama   Juan Carlos García + 8:23.127 187 4 38.371 335.88km/h 26.911s
32. -17 -17 Avonn   Eduardo Casagrande + 9:32.340 185 4 40.102 333.20km/h 25.411s
33. +2 +2 Yokomama   Kamen Zlatinov + 10:39.902 183 5 40.153 330.63km/h 21.253s
34. +2 +2 Contimental   Renat Abdrahimov Pană de cauciuc 183 3 39.945 330.05km/h 28.135s
35. -1 -1 Yokomama   Walter Caballero + 11:46.949 181 4 39.713 328.12km/h 18.239s
36. -31 -31 Yokomama   Sergei Siseykin Probleme tehnice 181 5 39.160 327.20km/h 18.827s
Abandonuri
37. -14 -14 Yokomama   Bruno Bago + 21:41.600 166 12 40.240    18.608s