Brasilia

Circuit Date tehnice
Locaţie: Brazilia Putere: 16
Data: Nu este în calendar Manevrabilitate: 15
Distanţa totală: 301.1Kilometri Acceleraţie: 7
Ture: 55 Apăsare: Medie
Distanţa unui tur: 5.475 Kilometri Depăşire: Grea
Viteza medie: 210.98 km/h Rigiditatea suspensiei: Tare
GP-uri ţinute: 20 Consumul de combustibil: Ridicat
Numărul de viraje: 12 Uzura cauciucurilor: Medie
Timp intrare/ieşire boxe: 13.5s Nivel de aderență: Normal
Categorie: fost F1
Recorduri
Vezi cele mai bune tururi de calificare ale tuturor managerilor
Sezon Cel mai bun tur de calificare
S69, R10
26 Mar, 2019
Alpo Kaakinen 1:35.247s
Sezon Master
S69, R10
23 Mar, 2019
Dmitry Nechitailo 1:36.466s
Sezon Pro
S63, R4
13 Feb, 2018
Mihail Golovanov 1:37.676s
Sezon Amateur
S69, R10
25 Mar, 2019
Pedro Nazaré 1:39.936s
Sezon Rookie
S49, R15
16 Oct, 2015
Gary Mullins 1:42.998s
Vezi cele mai bune tururi de cursa ale tuturor managerilor
Sezon Recordul circuitului
S69, R10
26 Mar, 2019
Mihail Morozov 1:33.412s
Sezon Master
S63, R4
13 Feb, 2018
Rui Silva 1:36.330s
Sezon Pro
S69, R10
26 Mar, 2019
Tom Seib 1:37.054s
Sezon Amateur
S51, R15
23 Feb, 2016
Szente Szabolcs 1:38.523s
Sezon Rookie
S47, R14
9 Iun, 2015
Andrea D`Agostino 1:40.110s
Descriere

Autódromo Internacional Nelson Piquet este un circuit de curse din Brasilia, capitala Braziliei. Cu o lungime a turului de 5,475 km, numele original al circuitului a fost Autódromo de Brasilia la finalizarea sa, în 1974, dar în viitor, numele a fost schimbat în cel actual. Circuitul a organizat o cursă de Formula 1 la finalul sezonului1974, dar care nu conta pentru Campionatul Mondial.

Din 1995, circuitul a fost cedat de guvernarea Districtului Federal Brazilian celor de la NZ Empreendimentos, una din companiile lui Nelson Piquet. Dar, în 2006, Districtul Federal a recâştigat controlul de a gestiona circuitul datorită lipsei de interes privind administrarea circuitului a celor ed la NZ Empreedimentos.

Sursa: Wikipedia

Istoric
Sezon Cursa Câştigător Pole position-uri Cel mai rapid tur
13 2 Martynas Molneris
1h32:55.606s
Martynas Molneris
3:13.108s
Martynas Molneris
1:36.466s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
15 13 Heidi Aareskoski1
1h30:04.823s
Heidi Aareskoski1
3:12.411s
Heidi Aareskoski1
1:36.442s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
17 16 Leandro Sereno1
1h30:15.300s
Jari Aareskoski3
3:13.439s
Tomasz Wypych
1:36.400s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
23 15 Edvinas Pranculevicius1
1h30:16.833s
Edvinas Pranculevicius1
3:14.193s
Edvinas Pranculevicius1
1:36.712s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
26 Circuit de teste Total test laps: 919807
Your test laps: ???
- Laila Britāle
1:35.593s
Sesiuni de teste anterioare
Rezultate teste
29 2 Toygun Senler3
1h33:50.036s
Toygun Senler3
3:12.614s
Toygun Senler3
1:35.634s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
32 4 Wojciech Uzikowski
1h29:53.027s
Wojciech Uzikowski
3:13.179s
Sergey Tuzhilov
1:36.419s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
35 16 Rimantas Sagatas1
1h30:34.716s
Rimantas Sagatas1
3:15.578s
Michael Novikov
1:37.195s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
37 10 Leandro Sereno5
1h30:08.284s
Sion Francis
3:13.137s
Sion Francis
1:36.642s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
40 12 Rimantas Sagatas2
1h39:25.748s
Rimantas Sagatas2
3:26.309s
Rimantas Sagatas2
1:36.334s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
42 2 Vsevolod Demydov2
1h30:07.930s
Roland Postle
3:12.805s
Vsevolod Demydov2
1:35.839s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
47 14 Vsevolod Demydov2
1h29:54.915s
Leandro Sereno6
3:15.086s
Vsevolod Demydov2
1:36.292s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
49 15 Jan Pavlicek
1h30:19.223s
Zdenek Hladik3
3:13.754s
Jan Pavlicek
1:36.588s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
51 15 Ioannis Dimitroglou
1h29:36.049s
Jukka Sireni
3:13.679s
Ioannis Dimitroglou
1:35.818s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
56 12 Rafael Mantovani
1h30:01.183s
Michał Wilczyński
3:13.682s
Grzesiek Jakubiak
1:35.924s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
60 12 Paulo Pinto
1h28:58.228s
Paulo Pinto
3:13.871s
Paulo Pinto
1:34.701s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
62 7 Christos Bobolis4
1h30:42.093s
Marek Hajnrych
3:13.572s
Sam Wainwright
1:35.155s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
63 4 Roland Postle5
1h30:24.850s
Christos Bobolis4
3:13.522s
Radek Czech
1:35.670s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
66 13 Pavel Buhharin
1h29:48.839s
Rafal Celejewski
3:12.347s
Łukasz Dudek
1:35.513s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
69 10 Mihail Morozov
1h28:38.662s
Alpo Kaakinen
3:12.398s
Mihail Morozov
1:33.412s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei
71 13 Roland Postle6
1h29:32.425s
Gonzalo Alvarez
3:28.338s
Gonzalo Alvarez
1:35.290s
Clasamentul în calificări
Rezultatele cursei | Reluarea cursei