Yeongam

Pist Teknik veriler
Bölge: Güney Kore Güç: 11
Tarih: 28 Şub, 2020 Yol tutuş: 15
Yarış mesafesi: 309.2kilometre İvmelenme: 13
Tur Sayısı: 55 Yere basma: Yüksek
Tur uzunluğu: 5.622 kilometre Geçiş: Normal
Ortalama hız: 218.19 km/s Süspansiyon sertliği: Orta
Grand Prix Yapıldı: 27 Yakıt tüketimi: Orta
Viraj sayısı: 18 Lastik aşınması: Yüksek
Pit giriş/çıkış süresi: 23.5s Kavrama seviyesi: Normal
Kategori: Eski F1
Kayıtlar
Tüm menajerlerin en iyi sıralama turlarını göster
Sezon En iyi sıralama tur derecesi
S37, R12
13 Ağu, 2013
João Monteiro1 1:34.438s
Sezon Master
S66, R16
29 Eyl, 2018
Yug Desai 1:35.429s
Sezon Pro
S37, R12
13 Ağu, 2013
Max Watson 1:36.749s
Sezon Amateur
S49, R8
22 Eyl, 2015
Mario Põldma 1:38.347s
Sezon Rookie
S46, R17
17 Nis, 2015
Neophytos Christodoulides 1:41.897s
Tüm menajerlerin en iyi yarış turu zamanlarını göster
Sezon Pist rekoru
S72, R14
15 Eki, 2019
Nevzat Kasapoglu 1:32.757s
Sezon Master
S65, R14
24 Tem, 2018
Zoltan Kormos 1:34.421s
Sezon Pro
S29, R15
2 Mar, 2012
Yuriy Vizir 1:35.696s
Sezon Amateur
S49, R8
22 Eyl, 2015
Mario Põldma 1:37.115s
Sezon Rookie
S53, R10
14 Haz, 2016
Luca Bertani 1:38.597s
Pist hakkında

2010 yılında, ilk Kore Grand Prix liman tarafında yapılacaktır. Yarış pisti Kore Uluslararası Devre adlandırılacak. Parça ünlü yarış pisti tasarımcısı Hermann Tilke tarafından dizayn edilmiştir. Devre kalıcı bir parçası, geçici bir parçası olacak. İnşaat 2007 yılında başladı ve 2016 yılına kadar Bundan sonra Grand Prix ev sahipliği yapacak 2010 devresinde tamamlanması ayarlanır, bir 5 yıllık opsiyon en az 2021 yılına kadar yarışı tutmak için alınmayı olurdu.

Organizatörler, ana devre kadar 320km / h hıza sağlayacak 1.2km Asya'nın en uzun düz içerecektir söylüyorlar. Ayrı bir 3 km devre iç olaylar için kullanılacaktır.

Geçmiş
Sezon Yarış Kazanan Pol pozisyonu En hızlı tur
20 10 Vladimir Islentiev2
1h42:05.451s
Toygun Senler2
3:41.307s
Martynas Molneris
1:49.392s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
22 7 Edvinas Pranculevicius1
1h30:07.729s
Edvinas Pranculevicius1
3:13.529s
Edvinas Pranculevicius1
1:35.832s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
23 9 Edvinas Pranculevicius1
1h30:00.083s
Edvinas Pranculevicius1
3:12.021s
Edvinas Pranculevicius1
1:35.784s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
25 4 Zdenek Hladik2
1h29:49.891s
Zdenek Hladik2
3:13.255s
Zdenek Hladik2
1:35.325s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
27 13 Leandro Sereno2
1h41:59.122s
Leandro Sereno2
3:10.445s
David Rolleston
1:35.734s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
29 15 Justinas Smyšliajevas3
1h29:21.371s
Atis Praudins
3:10.780s
Atis Praudins
1:34.719s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
33 3 Leandro Sereno3
1h32:00.932s
Leandro Sereno3
3:26.877s
Leandro Sereno3
1:36.301s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
36 13 João Monteiro
1h29:41.232s
Leandro Sereno5
3:11.276s
João Monteiro
1:35.438s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
37 12 Sion Francis
1h29:41.303s
João Monteiro1
3:10.475s
Sion Francis
1:34.896s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
38 8 Vsevolod Demydov
1h30:20.980s
Vsevolod Demydov
3:12.003s
Ilya Medvedev
1:35.451s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
40 14 Leandro Sereno6
1h31:26.855s
Leandro Sereno6
3:12.849s
Leandro Sereno6
1:35.561s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
44 11 Roland Postle
1h30:03.976s
Roland Postle
3:11.024s
Roland Postle
1:35.353s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
46 17 Leandro Sereno6
1h30:08.665s
Leandro Sereno6
3:13.373s
Roland Postle2
1:36.081s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
48 14 Christos Bobolis
1h36:03.648s
José Abi Jaudi
3:11.245s
Mikołaj Przybylski
1:35.684s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
49 8 Vsevolod Demydov2
1h35:51.984s
Vsevolod Demydov2
3:26.721s
Paulo Pinto
1:35.303s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
51 3 Jan Pavlicek
1h29:40.508s
Zdenek Hladik3
3:12.670s
Zdenek Hladik3
1:35.888s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
53 10 Jan Pavlicek1
1h38:36.752s
Jan Pavlicek1
3:39.025s
Alexey Manukalov
1:35.587s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
55 4 Evaldas Ruseckas
1h29:34.713s
Evaldas Ruseckas
3:11.087s
Dmitri Nadkho
1:33.538s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
56 4 Ioannis Dimitroglou2
1h30:09.666s
Eduard Gindullin
3:12.538s
Michał Wilczyński
1:34.679s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
58 4 Jukka Sireni
1h42:27.927s
Jarosław Nowacki
3:26.295s
Rimantas Sagatas2
1:35.593s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
59 11 Christos Bobolis4
1h30:01.756s
Christos Bobolis4
3:11.719s
Nuno Vicente
1:34.444s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
61 15 Roland Postle4
1h28:28.505s
Róbert László
3:12.595s
Tamás Végh
1:33.542s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
63 16 Alpo Kaakinen
1h29:17.347s
Radek Czech
3:10.791s
Radek Czech
1:33.603s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
65 14 Ioannis Dimitroglou3
1h33:34.361s
Ioannis Dimitroglou3
3:26.860s
Róbert László1
1:33.526s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
66 16 Radek Sus
1h28:55.881s
Rafal Celejewski
3:10.806s
Rafal Celejewski
1:33.373s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
69 13 Alpo Kaakinen
1h28:45.559s
Róbert László2
3:11.237s
Róbert László2
1:33.894s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı
72 14 Jan Velske
1h29:02.825s
Nevzat Kasapoglu
3:10.592s
Nevzat Kasapoglu
1:32.757s
Sıralama sonuçları
Yarış özeti | Yarış tekrarı